Maske takmayanlara ceza yazılıyor

Yatağan Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele konusunda alınan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığı büyük bir titizlikle denetlenirken, özellikle maske takmayan vatandaşlara ceza yazılıyor.

Maske takmayanlara ceza yazılıyor

Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında oluşturulan yaya devriye ekipleri ile bir yandan kontroller aralıksız olarak sürdürülürken, diğer yandan da polis ekip otolarından gün boyu yapılan anonslarla sokakta maske takılması, hijyen kurallarına uyulması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konularında da uyarılarda bulunuluyor.

Yapılan sıkı denetimler esnasında, uyarılara rağmen maske takmadıkları görülen vatandaşlara 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezaları yazılıyor.

Yetkililer denetimlerin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirterek vatandaşların koronavirüs Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere titizlikle uyulmasını istediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68