banner80

Mehmet BİLLORER, Bodrum Kongresi öncesi açıklama yaptı; 'Bodrum'un devası olmak boynumuzun borcudur'

Demokrasi ve Atılım Partisi Bodrum 1. Olağan Kongresi öncesi basın açıklaması yapan Bodrum Kurucu ilçe başkanı Mehmet Billorer önemli konulara değindi. Kongrede öncesi açıklama yapan Deva Partisi ilçe Başkan Mehmet Billorer, “DEVA Partisi Bodrumda tüm Bodrum'u kucaklamak için  herhangi bir kesimini mağlup etmek için değil, tüm Bodrum'un sorunlarını dinleyerek, danışarak ve çözüm üreterek gerekli yerlere bunları sunmak ve takipçisi olmak için çalışacağız.

Mehmet BİLLORER, Bodrum Kongresi öncesi açıklama yaptı; 'Bodrum'un devası olmak boynumuzun borcudur'

Billorer; “Biz hep beraber önce bu ülkenin  sonra Bodrum'un umuduyuz” dedi.

 Deva Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Billorer;

Girişimci ve eğitimci olarak ülkeme yıllardır hizmet veriyorum bu güne kadar siyasete girmedim, fakat içinde bulunduğumuz durum benimde sorumluluk alarak siyasete girmeye ve ülkemiz için görev almaya zorunlu hale getirdi.

Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan'ında belirttiği gibi;

“İçinde olduğumuz ülkede insanlar aç, yoksulluk ve gelir adaletsizliği derinden hissediliyor. Kötü yönetim eliyle yoksullar ordusu oluşturuluyor. Çiftçiler, üreticiler elindekini avucundakini kaybediyor. Esnaf, günlerce siftah yapamıyor, borçlarını ödeyemiyor, kepenklerini kapatmak zorunda kalıyor. Emeklilerin aldıkları maaş gün be gün eriyor. Sabit gelirli vatandaşlarımız, insan onurunu ayaklar altına alan bir hayat standardına mahkûm ediliyor. Memura, işçiye onurunu, gururunu aşağılayan, sefalet ücretleri reva görülüyor. Ekonominin her alanında kara delikler baş gösterdi. Devletin hazinesi boş, merkez bankasının döviz rezervi kalmadı. Gençler işsiz ve daha da hazini umutlarını yitiriyor. Sağlık hakkına erişim zorlaşıyor, halkımız tedbirsizlik yüzünden hayatını kaybediyor. Devlet okullarının eğitimdeki kalitesizliği büyük bir eşitsizliğe sebep oluyor. Anne babalar çocuklarının iyi eğitim alamamasından, karınlarını doyuramamaktan, yarınlarından korkuyor. Medya her gün daha da fazla susturuluyor, ekranlar karartılıyor, gazeteciler tutuklanıyor. Kadınların maruz kaldıkları şiddet artıyor.”

Bu yaşananlara seyirci kalmamak için Deva ailesinin çatısı altında siyasete girme kararı aldım.

 Billorer; 'Bodrumda esnaf, turizmci ve vatandaş Ne yapacağımızı şaşırdık diyerek çaresizliğini anlatıyor ve biz Deva ailesi olarak vatandaşımızın yanındayız'

“Bütün bu dertlerin, bu ülkenin ve Bodrum'un devası olmak bizim boynumuzun borcudur artık”

“Biz; 'borcumu ödeyemiyorum' diyen, 'ne yapacağımızı şaşırdık' diyen çaresiz vatandaşımızın yanındayız. Yoksulluğa terk edilen, artan maliyetlerle boğuşan fedakâr çiftçimizin yanındayız. Bunca yıl çalışmasına rağmen, yoksulluğa ve haksızlığa mahkûm edilen emeklimizin yanındayız. Çocuklarının yarınlarından kaygı duyan annelerin, babaların yanındayız. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınların yanındayız. Etnik veya dini kimliğinden ötürü ayrımcılığa uğrayan, kendisini ikinci sınıf hisseden, hor görülen tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Senelerce okuyup yazılı sınavlarda yüksek not almasına rağmen, mülakatlarda haksızlığa uğrayan gençlerin yanındayız 'Ölüyoruz' diye feryat eden, zor şartlar altında çalıştırılan sağlık çalışanlarımızın yanındayız.

Üretim yapan, yatırım yapan, ekonomimize can katan ama yaşadığı sorunları kısık sesle konuşmak zorunda kalan, mülküne el konulma tehdidiyle yaşayan sanayicimizin, girişimcimizin yanındayız.”dedi.

Billorer açıklamasını Deva Partisi Genel Başkanı sayın Ali Babacan'ın sözlerinden alıntı yaparak bitirdi.

Ali BABACAN; 'DEVA tüm Türkiye'nin kazanması için burada'

DEVA Partisi'nin toplumun herhangi bir kesimini mağlup etmek için değil, tüm Türkiye'nin kazanması için burada olduğunu vurgulayan Babacan, “Biz, tüm kimlikleri ayrılık değil çeşitlilik olarak görüyoruz; bunun bilincindeyiz. İşte bu yüzden tüm bu çeşitliliğin zenginliği ile yürüyoruz. Biz çocukların hem bugününü hem yarınını refaha kavuşturmak için ne yapacağımızı biliyoruz. Biz kadınların haklı mücadelesini durdurmaya çalışanlara mâni olacağız,”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68