Mehmet Erdoğan Alanlara İndi

Seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice ile birlikte vatandaşlarla bir araya geldi.

Mehmet Erdoğan Alanlara İndi
 Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan Menteşe’de de alana indi. Sabah erken saatlerde Muğla’ya gelen Erdoğan’ı parti binasında çok sayıda vatandaş karşıladı. İlerleyen saatlerde Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice’nin de eşlik ettiği kalabalık bir partili grubuyla esnaf ziyaretlerine başlayan Erdoğan, Menteşe’de faaliyet gösteren esnaflarla sohbet edip sorunlarını dinledi. Zaman zaman yoldan geçen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Erdoğan ve beraberindeki heyet, akşam saatlerine kadar esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam etti.

“MHP Gerçeği Bundan Sonra Meydandadır”

MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan bir vatandaşın “30 yıllık CHP’liyim ama bu seçimde kafam çok karışık” demesi üzerine; “Biz sizlere hizmet etmek için ilçe belediye başkanlarımız da dâhil olmak üzere çok kaliteli bir ekip oluşturduk. Şimdiye kadar genelde iktidar olan AKP ile yerelde iktidarı elinde bulunduran CHP’nin anlamsız çekişmesinden, siyasi rant devşirme girişimlerinden en büyük zararı Muğla gördü, Muğlalı gördü” dedi. Erdoğan konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bugün Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da tahterevalli siyaseti yapılmaya çalışılıyor. Ama bu sefer Muğlalı gözünü açtı. Muğla sevdalıları gözünü açtı. Sadece iki parti varmış gibi davranan siyaset simsarlarının ve onların kuklalarının korkusu da bundandır. MHP gerçeği bundan sonra meydandadır.”

Erdoğan ve Yenice Yeşilyurt’ta

MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan ve Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice ile beraberindeki heyet, akşam saatlerinde Yeşilyurt Beldesi’nde vatandaşlar ile buluştu. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “Yeni Büyükşehir Belediye yapılanması birçok değişikliği de beraberinde getiriyor. İdareden anlamayanların eline geçecek bir yönetimin başta çiftçimiz olmak üzere toplumun genelinin başını çok ağrıtacaktır. Bu seçimlerde vatandaşımız hizmet edecek bir “takım” seçecekler. Biz MHP olarak Muğla’ya en iyi hizmeti nasıl verebiliriz düşüncesiyle hareket ettik ve bu minvalde çalışmalar yürüttük. Kaynakları en iyi şekilde kullanacak, dinamikleri en iyi şekilde hizmete dönüştürecek ve görevini en iyi şekilde yerine getirecek ekip bizde mevcuttur. Biz bu ekibi sizlerin beğenisine takdirlerinize sunuyoruz” dedi.

“İktidar Partisi Astığım Astık, Kestiğim Kestik Diyor”

Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice’nin belediyecilik alanındaki çalışmalarına ve uzmanlığına da değinen Erdoğan şunları söyledi: “Osman Bey’in belediyecilik konusundaki uzmanlığını, becerilerini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla Menteşe’de Osman Can Yenice’ye Büyükşehirde de bizlere yetki vereceğinizi biliyoruz. Böylelikle birilerine de en etkili şekilde mesaj vereceğinize inanıyorum. Bugün iktidar partisi, “Astığım astık, kestiğim kestik” diyor. Hırsızlığın hesabını vermek yerine pişkinlik yapıyor. İnanıyorum ki siz hesap vermekten korkanlara hesap soracak cesareti göstereceksiniz. Ayrıca biz Muğla’da vatandaşa iş, aş üretecek dört unsura da eğileceğiz. Muğla’nın tarihi değerleri, tabii değerleri, tarımsal değerleri ve turistik değerleridir bu değerler. Düşünebiliyor musunuz, Muğla’da her türlü mahsulün en güzeli yetiştiriliyor ancak Muğla’ya özgü bir marka yok. Dünyanın en güzel tabii ve tarihi değerlerine sahip olan Muğla maalesef turizmde yeterli seviyeye ulaşabilmiş değil. Biz Muğla’yı bir marka haline getireceğiz. Bunun için de işi ehline vermeniz gerektiğini söylemek isterim.”

“Biz Miras Yedilerden Olmadık, Olmayacağız”

MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan ve Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice ile beraberindeki heyet, daha sonra Dağdibi Köyü’ne hareket etti. Burada kendilerini bekleyen vatandaşlarla çay içip sohbet eden Erdoğan, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada” Muğla, atalarımızdan miras değil emanettir. Biz miras yedilerden olmadık, olmayacağız da. Bu emaneti emin ellere teslim edeceğinize güvenim tamdır” dedi. Konuşmasında bazı köylerde her köyden 8-10 kişiyi işe alacağız diye vaatlerde bulunanlar olduğunu bildiklerini söyleyen Erdoğan; “Birileri, sizlerin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu istismar etmeye çalışıyor. Menteşe’deki her köye iş sözü vermenin gerçeklikten uzak olduğunu sizler de, bizler de biliyoruz. Milleti dilenci yerine koyup paket dağıtanlar ile milletin içinde bulunduğu buhranı suiistimal etmeye çalışanlara cevabı sizin 30 Mart’ta vereceğinizden eminim” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER