Melihcan Hedef Büyüttü

Satranç'ta elde ettiği derecelerle sık sık adından söz ettiren Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencilerinden Melihcan Aldemir, Muğla'da düzenlenen 19 Mayıs Satranç Turnuvası'nda 1. olarak şampiyonluk kupasını Yatağan'a getirdi ve amacının Ulusal arenada derece elde etmek olduğunu belirtti.

Melihcan Hedef Büyüttü
 Muğla'da düzenlenen 19 Mayıs Satranç Turnuvası'na Yatağan'ı temsilen katılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencilerinden Melihcan Aldemir kariyerine bir kupa daha ekledi. Yıldızlar kategorisinde mücadele eden Melihcan Aldemir kendi dalında bütün rakiplerini egale ederek şampiyonluk kupasını Yatağan'a getirirken, Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç, Melihcan ile gurur duyduklarını söyledi.  
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'nun ilçeyi en iyi şekilde temsil ettiğini belirten Okul Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç; “Bilindiği üzere Melihcan'ın daha önce katıldığı turnuvalardan da önemli dereceleri var. 
Son olarak katıldığı Muğla 19 Mayıs Satranç Turnuvası'nda da kendi dalında birinci olarak kupayı ilçemize getirdi. 
Yatağan'ın ve okulumuzun adının bu gibi başarılarla ilçe dışında duyurulması nedeniyle mutluyuz. Melihcan'ı ve ona çalışmalarında destek veren herkesi tebrik ediyoruz” ifadelerini kullanırken, Melihcan ise amacının satranç sporunda ulusal ve uluslar arası başarılar elde etmek olduğunu belirtti.
Hız kesmeden çalışmaya devam edeceğini belirten Melihcan; “Yatağan'ı ve okulumu ilçe dışında başarıyla temsil etme şansına sahip olduğum için mutluyum. Elde ettiğim birincilikte öğretmenlerimin, ailemin ve antrenörlerimin büyük payı var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacım satranç sporundaki başarımı devam ettirerek ulusal arenada adımı duyurmak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER