Memur-Sen, 4-C’lilerle bir araya geldi

Memur-Sen Yatağan Temsilciliği, Yatağan ilçesinde 4-C kadrosunda görev yapan personellerle, Memur-Sen İl Yönetimini bir araya getirdi. Düzenlenen toplantıda, 4-C hakkında detaylı bilgiler verildi.

Memur-Sen, 4-C’lilerle bir araya geldi
 Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Yatağan Temsilciliği, Yatağan ilçesinde 4-C kadrosunda görev yapan personellerle toplantı düzenledi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Muğla Şubesi Başkanı Önder Uçak, Sağlık-Sen Şube Başkanı Yusuf Dural, TOÇ-Bir-Sen Şube Başkanı Cüneyt Topaloğlu, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Bekir Turhan, Enerji-Bir-Sen Şube Başkanı Yüksel Kutlu, Memur-Sen Yatağan Temsilcisi Orçun Keskin, Memur-Sen üyeleri ile 4-C kadrosunda çalışanlar katıldı.

Kamuda 4-C kadrosunda çalışanların özlük ve sosyal haklarının geliştirilmesi, kadro taleplerinin dinlenmesi ve sorunların dinlenmesi için düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Temsilcisi Keskin, “Toplantıyı yapmamızın amacı, 4-C kadrosuna yeni katılan arkadaşlarımıza, kadronun bilinmeyen yönlerini anlatmaktır. Bizler de sizler gibi bu kadronun özlük ve sosyal haklarını öğrenmeye çalışıyoruz. Özelleştirmeden itibaren, Memur-Sen ve Eğitim-Bir sen olarak, sizlerin yanında olmaya çalıştık. Bir de sizleri il yönetimimizle tanıştırmayı düşündük. Katılımlarından dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Memur-Sen İl Temsilcisi Uçak ise, konfederasyon olarak 4-C’lileri önemsediklerini belirterek, “Bizim çatımız altında, hiçbir zaman mazlum ve mağdurun tarafına bakılmamış, bakılmayacaktır” dedi.

Kamuda 4-C ile çalışanları bir takım haklar talep ettiğini ifade eden Uçak, kendilerinin de 4-C’lilerle aynı tarafta olduğunu ve aynı mücadeleyi birlikte verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Biz bu mücadeleyi verirken, diğer sendikalar da kendi alanlarında benzer mücadeleleri verecek. Kamu çalışanlarının kendilerine teveccühünü artırmak için bir şeyler söyleyecektir. Tüm sendikaları kapsayarak söylüyorum, Toplu Sözleşmeden sonra ciddi manada üyeleriyle ile ilgili kayıp yaşayınca bir telaşa kapıldılar. Toplu Sözleşme masasında hükümetin teklifini, Memur-Sen ayağa kalkarak ‘sizin teklifiniz müzakere edilemez, tekrar teklifinizi değerlendirin ve yeni bir teklif gelene kadar masayı terk ediyoruz’ dediklerinde, her iki konfederasyonun başkanı da ne yapacaklarını şaşırmış, yerlerinden kalkamamıştır. Bu telaşla, ‘ne yapacağız biz, insanların sadece ideolojiyle kendimize tutunmalarını sağlayabiliyoruz’ dediler.”

Uçak, konfederasyon olarak 4-C’lilerin talep ettiği hakların kazanılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydederek, “Yıllarca yetkili sendika olarak hükümetle pazarlık ettikleri dönemlerde, memur adına bir tane kazanımları yoktu. Tamamen ideolojik baktılar. Masaya teklif getirmediler, masadan bir şey istemediler. Dediler ki ‘siz veriyorsanız, biz istemiyoruz.’ Memurun hakkı böyle savruldu” şeklinde konuştu.

Uçak’ın yanı sıra, Memur-Sen bünyesindeki sendikaların şube başkanları birer konuşma yaptı. Toplantı, Memur-Sen İl Temsilcisi ve sendikaların şube başkanlarının, kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırmasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95