banner80

Menteşe basını, Menteşe’deki yangını Yatağan’da diye yazdı! Yatağanlıların yüreği ağzına geldi!

Menteşe’nin Çaybükü Mahallesi’nde çıkan orman yangınını, Menteşe ilçesindeki bazı basın mensupları “Yatağan’da orman yangını” diye servis edince, Yatağanlıların yüreği ağzına geldi.

Menteşe basını, Menteşe’deki yangını Yatağan’da diye yazdı! Yatağanlıların yüreği ağzına geldi!

Edinilen bilgiye göre, Menteşe ilçesine bağlı Çaybükü Mahallesi’ndeki ormanlık arazide, henüz öğrenilemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa süre içerisinde yayılan ve yakınındaki yerleşim yerlerini tehdit eden yangına, 5 yangın söndürme helikopteriyle havadan, çok sayıda arazöz, ilk müdahale aracı, tanker ve yangın söndürme işçisiyle karadan müdahale edildi.

Yangının yerleşim yerine ulaşmaması için yoğun çaba sarf eden ekipler, bazı eski ve kullanılmayan evlerin ve samanlıkların zarar görmesine engel olamadı.

Yangın daha fazla büyümeden orman ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülürken yangında, 1 hektar orman, 3 hektar ise tarım arazisi zarar gördü.

Yangının Yatağan ilçesine bağlı Çukuröz Mahallesi’ne yaklaşma ihtimalini öğrenen Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, olay yerine giderek yangın hakkında bilgiler aldı.

Öte yandan, yangını haber alarak haber yapmak için Çaybükü Mahallesi’ne gelen Menteşe basının birkaç üyesi, yangın görüntülerini aldıktan sonra haberi “Yatağan’da orman yangını” şeklinde servis etmesi, Yatağanlıların yüreğini ağzına getirdi. Bazı muhabirlerin ise yangını doğru şekilde servis etmesi ise vatandaşların kafalarının karışmasına neden oldu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68