banner80

MENTEŞE CHP SEÇİM OFİSİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün, Menteşe Seçim Ofisi açılışını CHP Milletvekilleri ile birlikte yaptı.

MENTEŞE CHP SEÇİM OFİSİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
 Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün, yerel seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. İlçeler, beldeler, köyleri ziyaret eden Başkan Gürün seçim ofisi açılışlarına da katılıyor. Muğla merkez yeni adıyla Menteşe Seçim Ofisi açılışına katılan Başkan Gürün, CHP Menteşe Belediye Başkan adayı Bahattin Gümüş ve ekibine destek verdi. Menteşe Seçim Ofisi açılışına CHP Muğla milletvekilleri Prof.Dr. Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, CHP 22.Dönem milletvekilleri Ali Arslan, Fevzi Topuz, CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP İlçe Başkanı Erkan Aydın, belde belediye başkanları, meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Menteşe Seçim Ofisi açılışında konuşan Başkan Gürün, 30 Mart Yerel Seçimlerinin iki yönüyle önemli olduğunu ve bu seçimlerde herkesin sandığa gitmesi gerektiğini söyledi. Başkan Gürün; “Yeni büyükşehir yasasıyla Muğla merkezi Menteşe yaptılar, köyleri, beldeleri kapattılar. Biz büyükşehir yasasında köylerin ve beldelerin kapatılmasına itiraz ettik. Çünkü özellikle köylerin kapatılarak mahalle yapılması, köyde yaşayan vatandaşlarımıza ek yükler getirecektir. Ama sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, CHP iktidarında köy ve beldelere sorularak tüzel kişilikleri tekrar geri verilecek. Büyükşehir yasasının olumlu tarafı, büyükşehir yetki ve koordinasyon olarak önemli bir güce sahip. Muğla’da 13 ilçe belediyesi ve bir büyükşehir belediyesi olacak. Hizmetler yetki ve sorumluluk alanları içinde ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi tarafından yerine getirilecek. Büyükşehir, bütün Muğla’da plan yapma, yaptırma, onaylama, değiştirme yetkisi, ulaşım, taşıma, su, kanalizasyon, arıtma, mezbahalar, toptancı halleri gibi birçok ana görevi yerine getirecek. Dolayısıyla bu yasayla koordinasyon, ana hizmetler büyükşehre veriliyor ve 13 ilçe birbirine bağlı, birlikte hareket edecek. Biz bu seçimlerde 13+1 i hedef alıyoruz. Ben 13+1 i gerdanlığa benzetiyorum. Muğla’ya da böyle bir gerdanlık yakışır. Seçim çalışmalarında vaktimin yettiği kadar her yere ulaşmaya çalışıyorum, gittiğim ilçelerde, beldelerde, köylerde, her yerde büyük bir değişim ve kararlılık görüyorum. İnsanlar kararını vermiş. Muğla’da 13+1 i oluşturacağız.” dedi.

Yerel seçimlerin Muğla’nın büyükşehir olması dışında, ülkeyi yöneten iktidara da mesaj olacağını söyleyen Başkan Gürün, vatandaşların devletin kurumlarına güvenin kalmadığını söyledi. Başkan Gürün; “ Bu seçimler aynı zamanda siyasi bir kurtuluş hareketi, hangi siyasi görüşte olursa olsun, birlikte olacağız, herkesi kucaklayacağız. Herkes mutlaka sandığa gitmeli ve oyunu kullanmalı. Muğla oy kullanım oranıyla ve çıkacak sonuçlarla Türkiye’de bir güneş gibi parlayacak. Muğlamızın çok zenginlikleri var, orman, turizm, tarım gibi ama en büyük zenginliği Muğla’nın insan karakteri ve yapısı yani hemşerilerimiz, sizlersiniz, sizlerle her şeyi başarabiliriz.” dedi.

Menteşe Seçim Ofisi açılışında Başkan Gürün, Muğla ziyaretinde Muğla’da kanalizasyon ve arıtma yok diyen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’a da cevap verdi. Başkan Gürün; “Geçenlerde Muğlamızı ziyaret eden Başbakan’ı seçim çalışmaları için yollarda olduğum için kısmen dinleyebildim. Muğla’da kanalizasyon ve arıtma yok dediler. O mevkide bulunan bir kişiye bilginin doğru verilmesi, o kişinin de bilginin doğru olduğunu teyit ederek telaffuzda bulunması gerekir.” dedi.

Menteşe Seçim Ofisi açılışında, CHP Menteşe Belediye Başkan adayı Bahattin Gümüş’de, Menteşe Belediyesi olarak yapacakları projeleri anlattı ve büyükşehirle birlikte koordineli çalışacaklarını söyledi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68