banner80

Menteşe ‘de Hırsızlık Olayları Azaldı

Muğla ‘nın merkez ilçesi Menteşe ‘de hırsızlık olaylarında gözle görülür bir azalma oldu.

Menteşe ‘de Hırsızlık Olayları Azaldı


Menteşe İlçesi Polis sorumluluk bölgesinde Menteşe Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde planlanan  güvenlik tedbirlerinin büyük bir kararlılıkla uygulanması neticesinde hırsızlık olaylarında gözle görülür azalmalar oldu. Bu bağlamda Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Hamdibey Polis Merkezi Amirliğine bağlı Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile Devriye Ekipler Amirliği görevlilerince başta Kötekli Mahallesi olmak üzere ilçenin polis sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerinin tamamında yaya ve motorize devriye hizmetleri arttırıldı. Söz konusu devriye hizmetlerinde Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü başta olmak üzere diğer şubelerden de resmi ve sivil personeller görev aldı.

Menteşe İlçesi polis sorumluluk bölgesinde planlanan güvenlik tedbirlerinin büyük bir kararlılıkla uygulanması neticesinde de 2020 Yılı ile 2021 Yılı karşılaştırıldığında;

Yankesicilik Suçlarında % 100 oranında,

Yağma Suçlarında % 60 oranında,

Otodan Hırsızlık Suçlarında % 43 oranında,

Motosiklet Hırsızlığı Suçlarında % 23 oranında,

İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık Suçlarında %18 oranında,

Evden Hırsızlık Suçlarında % 8 oranında bir azalmanın olduğu görüldü.

Yetkililer Menteşe İlçesi polis sorumluluk bölgesinde asayiş ve huzurun en üst seviyelere çekilmesi için büyük bir  kararlılıkla çalışmaların sürdürüleceğini belirtirlerken, suç suçlularla karşılaşılması durumunda çekinmeden güvenlik görevlilerine başvurulmasını istediler.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68