Merakla beklenen projede son viraj

Yatağan’ın en önemli gündem maddelerinden biri olan İnönü Bulvarı’nda yapılacak yeni projede son hazırlıklar yapılıyor. Yatağan Belediyesinin sunumunun ardından şekillenecek proje Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından kısa süre içerisinde hayata geçirilecek.

Merakla beklenen projede son viraj

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün seçim sürecindeki en büyük vaatlerinden biri olan ve herkesin merakla beklediği İnönü Bulvarı’nda vites artırıldı.

Toksöz’ün bu konunun çözümü için yaklaşık 15 defa yaptığı görüşmeler meyvesini vermeye başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nun talimatları doğrultusunda bakanlık ve genel müdürlük personellerinden oluşan bir heyet, Yatağan ilçesine geldi.

Heyete, Toksöz tarafından Atatürk Kültür Evi’nde sunum yapılarak Yatağan Belediyesi’nin projedeki talepleri iletildi.

Sunumun yapıldığı toplantıya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Toksöz, Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, belediye meclisi üyeleri ve yetkililer katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toksöz, “Yatağan’a yakışır bir İnönü Bulvarı olması için yoğun çaba harcıyoruz. Çalışmalar neticesinde bir proje hazırlandı, biz de bu projede birkaç rötuşun yapılmasını talep ettik. Ekiplerin yeniden düzenleyeceği projeye onay verilmesiyle kısa süre içerisinde İnönü Bulvarı’nda çalışmalara başlanacaktır” dedi.

Toksöz, “Yatağan’ın hak ettiği hizmeti alması için gece gündüz çalışmalara devam ediyoruz, sürecin başından bu yana takipçisi olan ve desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz milletvekillerimiz Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’e hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68