Mermerciler artık “oyalanmak” istemiyor

Yatağan ilçesinde mermer atık sahası bulunmadığı için mermer ocak ve fabrikalarından çıkan atıkları dökecek yer sıkıntısı yaşayan mermer işletmecileri, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret ederek, sorunlarına çözüm için destek istediler.

Mermerciler artık “oyalanmak” istemiyor
 Çok sayıda mermer fabrikası ve ocağına ev sahipliği yapan Yatağan ilçesinde mermer atık sahası bulunmadığı için ocak ve fabrikalardan çıkan atıkları dökecek yer sıkıntısı yaşayan mermer ocak ve fabrika işletmecileri, çözümü Yatağan Kaymakamlığı’nda aradı. Bugüne kadar yaptıkları başvurulardan cevap alamadıklarını ve adeta oyalandıklarını ileri süren mermerciler, artık taleplerine sözlü cevap değil, yazılı cevap istiyor.

Kaymakam Çiçek’in konuyu çözüme kavuşturacağına inandıklarını bu nedenle kendisini ziyaret ettiklerini belirten mermerciler, “Mermer ocakları ve fabrikalarının atıkları bizler için önemli bir sorun. Oluşan birikintiler olumsuz bir duruma davetiye çıkartabiliyor. Atıkların dökülmesi için alan bulamadığımızdan atıkları ocak ve fabrikaların çevresinde biriktiriyoruz. Bunun da bir sınırlaması var. Bu yüzden biz de mağdur oluyoruz. Atıklarımızın dökülebileceği bir yer gösterilerek buraya dökmek istiyoruz. Fakat süreç bir türlü ilerlemiyor. Sözlü görüşmelerle kalıyor. Bu yüzden bu konunun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” diye konuştular.

Çiçek ise, ilçeye hizmet etmek için seferber olduklarını ve eksikliklerin tamamlanması için gereken bütün çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Mermercilerin ilettikleri konunun önemli bir konu olduğunu ve kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması gerektiğine işaret eden Çiçek, “Döküm sahası için gerekli ön çalışmaları yaptık. Bu konuda Muğla Büyükşehir Belediyesiyle görüşeceğiz. Çünkü bu alan belirlendikten sonra büyükşehir belediyesi tarafından işletilmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde mermercilerle birlikte büyükşehir belediyesini ziyaret edeceğiz ve dosyamızı sunacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56