Mermercilerden, mermer atığı döküm sahası talebi

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ziyaret eden Muğla Mermerciler Derneği yönetimi, mermer atığı döküm sahası talebinde bulundu.

Mermercilerden, mermer atığı döküm sahası talebi
 Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Abdullah Koçar ve yönetimi, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Işık’a bir dilekçe sunan Koçar, Yatağan Belediyesi’nden Yatağan ve çevresinde faaliyet gösteren mermer fabrikalarının ve ocaklarından çıkan mermer atıkları için atık döküm sahası talebinde bulundu.

Koçar tarafından verilen dilekçede, “Mermer tesislerimizin yoğun olduğu yerlerde döküm alanlarının belirlenmesi ile görüntü kirliliği ve hammadde niteliğindeki atıkların telef olması gibi sorunlar ortadan kaldırılacağı gibi, atıkların yeniden değerlendirme imkanı da sağlayacağından durumu bilgilerinize arz ederiz” ifadelerine yer verildi.

Konu hakkında bilgi veren Işık, mermer atıkları için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bayır Mahallesi’nde bir yer belirlediğini fakat Yatağan ve çevresindeki işletmelerin Bayır’a uzak kalması nedeniyle Muğla Mermerciler Derneği’nin talebini olumlu karşıladığını ifade etti.

Işık, büyükşehir belediyesine konuyla ilgili gerekli müracaatları yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
cm
cm - 7 yıl Önce

evet atık alanı mutlaka olmalı... çevre bakanlığını göreve davet ediyoruz çayboyu ve kavaklıderenin derelerine bi gidip baksınlar her yer mermer tozu toprağı

SIRADAKİ HABER

banner68