Mermercilerden meslek yüksek okuluna büyük destek

Muğla Mermerciler Derneği, yapımı tamamlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na 3 bin 43 metrekare döşeme ve 3 bin metretül süpürgelik mermer hibe etti. Mermerciler Derneği üyeleri, üniversiteyi ziyaret ederek hibe ettikleri mermerin son halini inceledi.

Mermercilerden meslek yüksek okuluna büyük destek

Muğla Mermerciler Derneği (MMD) Başkanı Mustafa Ercan, yönetim kurulu üyeleri ve mermercilerden oluşan bir heyet, yapımı tamamlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Birol, Okul Müdürü Öğr. Gör. Kerim Bender, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Daire Başkanı Bayram Bozyiğit tarafından karşılanan heyet, okul hakkında bilgiler aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, “Yatağan Meslek Yüksek Okulumuz 2014 yılından bu yana Yatağan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki binada hizmet vermekteydi. 2008 yılında ilçemize yeni bir okul yapılması için çalışmalara başlandı. 2009 yılına kadar mahalli müşterek imkanlarla yüzde 20’lik bir kısmı tamamlanmıştı. 11 Mart tarihi itibarıyla yeni binanın bittiğini görüyoruz. 10 yıllık bir maceranın bitmesi bizleri çok mutlu etti. Çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 10 milyon lira değerinde bir maliyet söz konusu oldu. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özel bir teşekkürü ise Muğla Mermerciler Derneği’ne etmek istiyorum” dedi.

MMD Başkanı Mustafa Ercan ise, derneğin önderliğinde derneklerinin üyesi olan Koç Mermer, Ermaş Mermer, Koçar Mermer, Özçakım Mermer, Ayhan Mermer, İbay Mermer, Sunmer Mermer, Karaöz Mermer, Osman Oğulları Mermer ve Demircioğlu Mermer tarafından Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yapımında kullanılmak üzere 3 bin 43 metrekare döşeme ve 3 bin metretül süpürgelik mermer hibe edildiğini söyledi.

Yeni okulun hayırlı olmasını dileyen Ercan, şöyle konuştu:

“MMD olarak bizler ilimizdeki eğitimden sanata, sanattan spora birçok alanda destek veren bir derneğiz. Bu okulun kuruluş projesinde de vardım. O zaman okulun mermer ihtiyacını karşılayacağımızı söylemiştim. Biraz gecikmeli olsa da çok güzel bir eser ortaya çıktı. Yatağan fakülte ayarında bir kompleks kazandı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yatağan bazı konularda ihmal edilmiş oldu. 20 yıldır burada mermer ocağımız ve fabrikamız var. Bu önümüzdeki dönemde Yatağanla ilgili daha güzel haberler göreceğimi görüyorum. Buradaki doğal taş programında okuyan öğrenciler çok şanslılar. Hemen yanı başında tesislerimiz mevcut. Bir nevi uygulamalı eğitim görecekler. Öte yandan Yatağan, Muğla’nın sanayi ve endüstri bölgesidir. Buradaki öğrencilerimizin neredeyse işleri hazır. O açıdan da öğrencilerimiz çok şanslılar.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER