Mesken’de Ev Yangını

Yatağan’a bağlı Mesken Köyü’nde önceki gün meydana gelen ve çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında bir ev kısmen yanarken, evde büyük miktarda maddi zarar meydana geldi.

Mesken’de Ev Yangını
 Pazartesi akşam saat 20.30 sıralarında Mesken Köyü Yayla Mahallesi’ndeki Yasin Uysal’a ait evde yangın çıktı. İşletmecisi olduğu köy kahvesinin arkasında bulunan evin yandığını komşularından öğrenen Yasin Uysal, köylülerle birlikte yangına ilk müdahaleyi yaparken olay yerine Yatağan Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü arozözleri sevk edildi.

Uysal’ın eşi ve çocuklarının komşularda olması nedeniyle olası bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen arasözün arızalı olması nedeniyle yangına müdahale edemediği öğrenildi. Yatağan Belediyesi İtfaiye ekiplerinin ilk müdahaleyi yaparak yangının evin tamamında etkili olmasını engellediği müdahale sonrasında evin girişinde bir kedinin dumandan zehirlenerek telef olduğu görüldü.

Uysal’a ait evin kiler kısmında bulunan zeytinyağı, buğday ve kesim motoru gibi malzemelerinde zarar görerek kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ulvi özdemir
ulvi özdemir - 6 yıl Önce

büyük geçmiş olsun.

aytekin kaya
aytekin kaya - 6 yıl Önce

büyük geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER