Mesken’de Yol İsyanı

Yatağan’a bağlı Mesken Köyü’nde ikamet eden vatandaşlar köy yollarının ağır tonajlı kamyonlar nedeniyle büyük hasar gördüğünü iddia ederek duruma isyan ettiler ve soruna çözüm bulunmasını talep ettiler.

Mesken’de Yol İsyanı
 Yatağan’a bağlı Mesken Köyü’nde ikamet eden vatandaşlar köy yollarında meydana gelen bozulmalar nedeniyle mağdur olduklarını belirterek duruma isyan ettiler.

Sorunun kaynağı olarak ağır tonajlı kamyonların yolu yoğun şekilde kullanmasını gösteren vatandaşlar gerekli müracaatlarda da bulunduklarını belirterek; “Yaşadığımız sorunun köy muhtarlığı aracılığıyla ilgili mercilere iletilmesini talep ettik. Yol üzerinde İl Özel İdaresi’nin düzenli olarak yürüttüğü yama çalışmaları mevcut. Ancak ağır tonajlı kamyonlar nedeniyle üzerinde bakım ve onarım çalışmaları yürütülen yollarımız 1-2 ay içinde eski haline dönüyor” şeklinde konuşurlarken, köylüler adına konuşan İbrahim Bayram; “Mesken Köyü halkı olarak yollarımız üzerinde meydana gelen çökme ve bozulmalar nedeniyle mağduruz. Yolun pek çok bölgesinde ağır hasar meydana geliyor. Yolu kullanan araç sahipleri büyük zarar gördüğü gibi kaza riski oranı da çok fazla.

Zaten dar olan yollar üzerindeki çökme ve tahribatlar kazaya davetiye çıkartıyor. Daha önce bunun örneklerine şahit olduk. Bu yol pek çok köyümüzün yoğun olarak kullandığı istikamet üzerinde yer aldığı gibi taşımalı eğitimle diğer okullarda eğitim gören öğrencilerimizin servis yolu olarak da hizmet veriyor ve servis hizmetini ben veriyorum. Pek çok velimiz yollardaki deformasyon nedeniyle çocuklarını okula göndermeye çekiniyor. Özellikle kış aylarında yoğun yağışında etkisiyle durum daha tehlikeli bir boyut kazanıyor. Mesken Köyü halkı olarak bir an önce gereken girişimlerde bulunulmasını ve sorunun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68