Meskenliler, suyun akacağı an için nöbet tutuyorlar!

Yatağan ilçesine bağlı Mesken Mahallesi’nde yaşayanlar, son iki yıldır yaz aylarında su sıkıntısı çektiklerini belirterek, sırayla geceleri nöbet tutarak suyun çeşmelerinden akmasını beklediklerini ve suyun akmasıyla birlikte müjdeli haberi komşularıyla paylaştıklarını söylediler.

Meskenliler, suyun akacağı an için nöbet tutuyorlar!

Mesken Mahallesi’nde yaşayanlar, son iki yıldır özellikle yaz aylarında su sıkıntısı yaşıyor. Yaşadıkları bu sıkıntıyı sürekli yetkililere bildirseler de sorunlarına çözüm bulamayan mahalle sakinleri, yaşananlara isyan etti.

Yaklaşık 30 yıl önce mahalle sakinlerinin imkanlarıyla mahalleye şebeke suyunun döşendiğini kaydeden vatandaşlar, su şebekesinin Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MUSKİ) devrolduğu günden bu yana, bir çivi çakılmadığını iddia ettiler.

Mahalle sakinlerinden İbrahim Bayram, uzun zamandır zaman zaman su sorunu yaşadıklarını hatırlatarak, “Özellikle son iki yıldır ciddi bir su sorunu yaşıyoruz. Malum havalar sıcak ve bu süreçte suya daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bazı mevkilerde neredeyse 2 aydır su akmıyor. Bunun için müracaatlarda bulunduk ama çözüm üretmediler. Kendilerine, mahalleliler olarak yetmiyorsa bir tane kuyu da kazdıralım dedik, onu da kabul etmediler. Su ne zaman gelecek diye nöbet tutuyoruz. Nöbet tutan arkadaşımız, su geldiğinde bizleri haberdar ediyor, biz de çamaşır ve bulaşık makinemizi çalıştırıyoruz. Bazılarımız da bu fırsatı değerlendirerek duşlarını alıyor” diye konuştu.

Mahallede kahvehane işletene muhtarlık azası Yasin Uysal ise, “Su sorunu nedeniyle iş yerimde ciddi sorunlar yaşıyorum. Suyun geldiği zamanlarda da çok az geliyor. Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Mesken halkı olarak biz bunu hak etmiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68