Meslek odalarından destek sürüyor

Muğla Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilciliği Santral önündeki Direniş çadırında nöbet tutan enerji ve maden işçilerini ziyaret ederek desteklerini açıkladılar.

Meslek odalarından destek sürüyor
 Yatağan Termik Santrali önünde enerji ve maden işçilerinin nöbet tuttuğu direniş çadırına toplumun her kesiminden destek verilmeye devam ediyor. Meslek odalarının da ziyaret ettiği direniş çadırını son olarak Muğla Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilciliği ziyaret ederek işçilerin direnişine destek verdiklerini ve haklı mücadelelerinde yanlarında olduklarını açıkladılar.

Muğla Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilcisi Selayi Kesiktaş ve ilçede görev yapan çok sayıdaki mali müşavir ve muhasebeci geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdikleri direniş çadırı ziyaretinde sendikacılara desteklerini açıkladılar. Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür ocaklarında yaklaşık 4 Bin kişinin istihdam edildiğine ve aylık 10 Milyon TL nakit akışının bu ilçelerde yapıldığına dikkat çeken Kesiktaş, “bu güzide kurumlarımız devletin sırtında kambur değil tam aksine devletin kasasına girdi sağlayan kurumlardır. Gerek ilimizde, gerekse ülke genelinde kurumlar vergisinde ilk sıralardaki yerlerini alarak bu sözlerimizin haklılığını da ortaya koymuşlardır. Bu nedenle bu kurumlarımızın kara geçmelerinde önemli rol alan başta enerji ve maden işçilerimize teşekkür ediyoruz ve peşkeş çekilmeye çalışılan bu tesisleri sattırmamak için verdikleri haklı mücadelelerini sonuna kadar desteklediğimizi açıklıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2013, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER