Meslek yüksekokuluyla ilgili bir açıklama da Özsoy’dan

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun açılış töreniyle ilgili kapanan Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fehmi Özsoy da bir açıklama yaptı.

Meslek yüksekokuluyla ilgili bir açıklama da Özsoy’dan

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun yeni hizmet binası, düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreni beraberinde tartışmaları da getirdi.

Üniversitenin rektörü konuşması sırasında üniversitenin yapımında katkısı bulunan Yatağan Belediyesi ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nden söz etmemesi ve Işık ile derneğe plaket verilmemesi tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili, son olarak kapanan Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fehmi Özsoy da bir açıklama yaptı.

Özsoy, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Allah, devletimize zeval vermesin. Geç de olsa ülkenin en büyük tesislerinden birine sahip olduk. Ülkemizde yaklaşık bin yüksekokul olduğundan söz edilir. Ben de bunların yirmisini gördüm. Bana göre birinci bizim okulumuzdur. Ama ilk üçün içine gireceği de bir gerçektir. Bu arada müteahhitten ve Okul Müdürü Kerim Bender’den yana da şanslı olduğumuzu belirtmek isterim. Benden önce Eğitimci Suna Arslan ve Eczacı Hulusi Alpözen de bu derneğin başkanlığını yaptılar. Pek çok arkadaşımız da dernekte görev almıştır. Üniversitenin temelinin atılması ve inşaatının yüzde 30’unun tamamlanması sırasında bir çok kurum, kuruluş ve kişinin karşılıksız desteği oldu. Dönemin GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın’ın talimatıyla GELİ ekipleri tarafından üniversitenin yapıldığı alanda yaklaşık 3 ay süren bir temel kazısı çalışması yapıldı. Ayrıca çok sayıda vatandaşımız okulumuzun yapılması için bağışta bulunmuştu. Kendilerine teşekkürü borç bilirim. Biz çalışmalarımızın Yatağan’a olan sevgimizin mesuliyeti olarak gördük. Bu işte elbet mesuldük. Yönetime başka siyasi partilerden de arkadaşlarımızı alma isteğimiz eğitimde siyasetin yeri olmaması gereğini geliştirecektir anlayışıyla hareket ettik. Yatağan’da herkes böyle bir göreve isteyerek gelirdi. Bu arada alkış beklemediğimizi de belirtmek isterim. Çalışmalarımızın teşekkürle ifade edilmemesine alınganlık göstermem. Unutuluvermiştir. Hakikaten şahane bir okulumuz oldu. Bizim kaygılarımızı, gecikme merakımızı tamamen zihnimizden sildi. Hayırlı olsun.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güner ÖZLER
Güner ÖZLER - 8 ay Önce

Yatağan'a değil Yüksekokul, Oxford Üniversitesini kursan o halk cahillikten kurtulamaz. Çünkü beyinleri yok.

SIRADAKİ HABER