Mesleki Yeterlilik belgelerini aldılar

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından gerçekleştirilen sınavın ardından başarılı olan orman işçilerinin belgeleri, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi.

Mesleki Yeterlilik belgelerini aldılar

Mesleki Yeterlilik Kurumu’nın yetkilendirmiş olduğu Or-Koop üst birliğince yapılan sınav sonucunda başarılı olan orman işçilerinin belgeleri, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle verildi.

Törene, Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral, Or-Koop Başkanı Ahmet Çetiner, Or-Koop Muğla Koordinatörü Mehmet Egeli, işletme şefleri, kooperatif temsilcileri ve işçiler katıldı.

Törende konuşan Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral,  “Mesleki yeterlilik sınavını kazananları tebrik ediyorum. Yaptığınız iş ağır iş kolu, artık her işte belge isteniyor. Bu nedenle eğitimli ve belgeli olmasınız. Zaten Cumhurbaşkanlığı kararnamesi var. Bu eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

Or-Koop Başkanı Ahmet Çetiner ise, “Bu sınavlarda 2019 yılında il genelinde bin 600 kişi belge sahibi oldu. 2020 hedefimiz yaklaşık 3000 kişi. Yatağan, Kavaklıdere, Köyceğiz’de kurslarımızı açtık. Devam edecek. Talep olması halinde diğer ilçelerde de açarız. Buraya gelemeyenlerin belgelerini kooperatif başkanları ulaştıracak ve içindeki imzalanması gereken belgeyi müdürlüğe teslim edecek. Bu aldığınız belgeler çok önemli, sizler artık öncelikli kişilersiniz. Ücretlerinizi de devlet karşıladı. Ben de sizleri kutluyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra işçilerin belgeleri verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68