METEM Turnuvası Geleneksel Hale Getirildi

METEM Okulu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği Satranç Turnuvası’nın bu yılki ayağı 6-7 Haziran tarihleri arasında düzenlendi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı turnuva sonucunda ilk üçe giren öğrenciler madalya ile ödüllendirilirken, diğer sporculara katılım belgesi takdim edildi.

METEM Turnuvası Geleneksel Hale Getirildi
 Türkiye’nin en büyük 3. METEM Okulu olarak adını duyuran Yatağan METEM, her yıl geleneksel olarak düzenlenen satranç turnuvalarının bu yıl ki ayağını dün tamamladı. 
İki gün boyunca devam eden turnuvalara çok sayıda sporcu katılırken, METEM Satranç Kulübü tarafından yapılan açıklamada; “Yıllardır geleneksel olarak düzenlenen satranç turnuvalarının 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı 2. dönem organizasyonunu 6-7 Haziran tarihleri arasında düzenledik. Turnuva; Okulumuz Satranç Antrenörleri Gürsel Eren, Murat Çakır ve Soner Yılmaz denetiminde kurallara uygun olarak gerçekleştirildi ve birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Turnuva sonunda ilk üçe giren öğrencilerimiz madalyayla ödüllendirildiği gibi, diğer sporcularımıza da katılım belgeleri takdim edildi” denilerek, benzer turnuvaların öğrencilerin gelişiminde önemli rol oynadığı belirtilerek; “Satrancın düşünme yeteneğinin gelişmesinde oynadığı rol biliniyor. Düzenlenen turnuva sayesinde öğrencilerimizin bireysel yetenekleri geliştiği gibi, turnuvanın bütünleştirici etkisi de hissediliyor” ifadeleri kullanıldı.
METEM Müdürü Aykut Turgut ise; “Okulumuz Satranç Kulübü tarafından düzenlenen turnuvanın öğrencilerimizin gelişiminde son derece etkili olduğunu düşünüyorum. Ders ve atölye eğitimlerinin yanı sıra sosyal aktivitelere de büyük önem veriyoruz. Turnuvaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER