METEM’de aşure etkinliği

Yatağan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) muharrem ayı nedeniyle aşure ikramında bulundu.

METEM’de aşure etkinliği
 Muharrem ayı nedeniyle METEM idari kadrosu ve öğretmenleri, öğrencilere ve konuklarına aşure ikramında bulundu.

Öğle arasında okul binası önünde düzenlenen aşure etkinliğine, Muğla İl Milli Eğiti Müdür Yardımcısı ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Önder Uçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları, diğer okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

Bir hafta önce METEM’e müdür olarak atanan Erdoğan Pay, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, okulda eğitimini verdikleri alan ve dallarla ilgili Yatağan’da sanayi kuruluşlarının bulunmasının METEM için büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

Muğla Mermerciler Derneği ve Yatağan’daki mermer sektörünün temsilcilerinin okullarına destek vereceklerine dair söz verdiğini belirten Pay, bu nedenle işadamlarına teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal ise, düzenlenen etkinlikle milli eğitim camiasıyla çok sayıda kişinin buluşma şansı yakaladığını ifade ederek bu imkanı sağladığı için METEM yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Bu tür etkinliklerin kaynaşma için önemli bir faktör olduğunu kaydeden Baykal, diğer okulların da buna benzer etkinlikler düzenlemesini diledi.  

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2014, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68