METEM’de Kuaförlere Uygulamalı Eğitim İmkanı

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, METEM Okulu’nda eğitim gören kuaför adayları için yaptırdığı uygulama sınıfının açılışı dün yapıldı.

METEM’de Kuaförlere Uygulamalı Eğitim İmkanı
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından, METEM Okulu’nda eğitim gören öğrenciler için yaptırılan uygulama sınıfının açılışı dün yapıldı. 
Açılışa, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, okul yönetimi ve öğrenciler katıldı. 
Uygulama sınıfının açılış kurdelesini kesen Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Eğitim kurumlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın iş birliği içinde eğitime katkı için çalışması mutluluk verici. METEM bünyesinde kuaförlük eğitimi alan öğrencilerimiz artık teoride aldıkları eğitimi direk okul içinde pratikte de alabilecek. Çalışmanın tamamlanmasında emeği geçen başta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Mustafa Kuzu olmak üzere bütün okul yönetimini tebrik ediyorum” şeklinde konuşurken, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu METEM’in mesleki eğitimdeki önemine vurgu yaparak; “METEM mesleki eğitimde büyük önem arz ediyor. Bizde Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bu planlı eğitime elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Aslında bu konuda Okul Müdürü Aykut Turgut’a teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizi bu konuda teşvik etti ve bu hayırlı işe vesile olmamızı sağladı. Geleceğin usta berber ve kuaförleri bu sınıfta yetişecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER