METEM’den kariyer günleri

Yatağan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) düzenlediği kariyer günleri etkinliğine katılan Araştırma Mühendisi Salih Kükrek, üniversite ve meslek hayatındaki deneyimlerinden bahsetti.

METEM’den kariyer günleri
 Yatağan METEM tarafından, yüksek öğretime geçiş sınavı öncesi, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin motivasyonunu artırmak, öğrencilere üniversite yıllarındaki deneyimlerini, meslek hayatında yaşadıkları zorlukları, elde ettikleri başarıları paylaşmak amacıyla program düzenlendi.

Programa katılan Türkiye’nin önemli araştırma mühendislerinden olan ve operatör ile iş makineleri için simülatör yazılımları hazırlayan Salih Kükrek, dünya teknolojisinin merkezi olarak kabul edilen Silikon Vadisi’ne giden biri olarak, başarıya giden yolu anlattı.

Okul Müdürü Erdoğan Pay ise, öğrencilere derslerde kazandırmaya çalıştıkları teorik bilgi ve yetenekleri, hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını öğretmek, meslekleri her yönüyle tanıtarak kararlarını kendilerinin vermelerini sağlamak için kariyer günleri etkinliği düzenlediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68