METEM'e Hava Muhalefeti Engel Oldu

METEM'e Hava Muhalefeti Engel Oldu

METEM'e Hava Muhalefeti Engel Oldu

Yatağan'da yapılmakta olan Türkiye'nin en büyük 3. Meslek Lisesi olan METEM'in, 2011- 2012 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ikinci yarısına yetiştirilmesine hava muhalefetinin engel olduğu öğrenildi.

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ve Muğla Valisi Fatih Åžahin tarafından Türkiye'nin en büyük 3. Meslek Lisesi olarak ilan edilen 16 derslikli, 3 katlı eğitim binası, 3 katlı bilişim merkezi 4 adet atölye ve sosyal mekânlardan oluşan METEM binasının inşaatının iç kesimleri tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve ek binaların hazır hale gelmesi için havaların düzelmesi beklense de bir taraftan da çalışmalar devam ediyor.

İhaleye göre 2012 yılının Aralık ayında tamamlanması gereken bina, Åžubat ayında bitirilerek ikinci yarıyıla yetiştirilmeye çalışılıyordu ancak havaların sürekli yağışlı gitmesi buna mani olduğu öğrenildi. 

Åžentürk İnşaat tarafından yapılan okulun arsası 14 dönüm civarında. Okul, 9 bin 500 metrekare kapalı alan 16 derslikli, 3 katlı eğitim binası, 3 katlı bilişim merkezi ve 4 adet atölye olarak inşa edilecek. Binaların içinde sosyal mekânlar da yer alacak. Bilindiği üzere okulun inşaatının başlaması dolayısıyla, METEM üç ayrı binada eğitim veriyor.

Okulu yapan Åžentürk İnşaat yetkilileri Kemal Bayraktar ve Ertuğrul Dönmez; “okulun kaba inşaatı, tesisat döşeme, boya ve badana işleri dâhil olmak üzere kısmen tamamlandı. Ayrıca önceki ihalede yer almayan anaokulu ve bir atölyenin de yapımına başlandı. Hedefimiz, okulu Åžubat ayında bitirerek ikinci yarıyıla yetiştirmekti, takdir edersiniz ki bu yıl, son yılların en soğuk ve yağışlı kışı yaşandı, havaların sürekli yağışlı gitmesi buna mani oldu. Hava muhalefetine rağmen bazı işleri yapmaya devam ediyoruz. Havaların düzelmesi halinde Mart ayı sonuna doğru okulu teslim ederiz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90