banner80

METEM’in Şampiyonlarına Tebrik Ziyareti

Yatağan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencilerinin 2014 Yılı Yıldızlar Serbest, Bayanlar ve Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası ile okullar arası şampiyonalarda gösterdiği başarılardan dolayı METEM’i ziyaret eden Kaymakam Vekili Veli Biçer, öğrencilere belge ve hediye sundu.

METEM’in Şampiyonlarına Tebrik Ziyareti
 Yatağanspor Güreş Takımı adına katıldığı, 4-6 Mart tarihlerinde Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen 2014 Yılı Yıldızlar Serbest, Bayanlar ve Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakaları sonucunda Yıldız Kızlar kategorisinde 40 kilogramda altın madalya kazanan Derya Kayar ile Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen okullar arası güreş şampiyonlarında 52 kilogramda Muğla birincisi, Türkiye yedincisi olan Yatağan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencisi Vildan Şener, 42 kilogramda Muğla ikincisi olan Batuhan Ertop ve 85 kilogramda Muğla üçüncüsü olan Oktay İrvül’ü ziyaret eden Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan ile okulda düzenlenen törenle başarı belgeleri ile hediyelerini sundu.

Tören sırasında konuşan Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, öğrencilerin başarılı olmasında yönlendirmenin önemine vurgu yaptı. Biçer, yaptığı konuşmada; “Başarılı arkadaşları tebrik ediyorum. Herkesin belli bir alanda, eğitim ve öğrenim hayatında değil, alternatif branşlarda, bu sanat olur, sportif faaliyetler olur kabiliyeti olur. Sizlerin bu alanda başarı göstermeniz için elbette ki sizlerin bu alanlara yönlendirilmeniz lazım. Şampiyonalarda dereceye giren bu arkadaşlarımız da sportif alanda yönlendirilmiş, kendileri bu yolda gayret göstermiş ve sonucunda da başarı elde etmiştir. Bu nedenle kendilerini tebrik ediyoruz. İnşallah sizler de hoşunuza giden, yatkın ve kabiliyetli olduğunuz alanlarda başarılar kazanırsınız ve bize de sizleri tebrik etmek kalır” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68