Mevsimini şaşıran erik, armut ve domates meyve verdi

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi dolayısıyla, Yatağan ilçesinde çiftçilik yapan Memduh Mavi’ye ait bahçedeki erik ve armut ağaçları ile domates meyve verdi.

Burak Alper Kuş
Mevsimini şaşıran erik, armut ve domates meyve verdi

Yatağan ilçesine bağlı Yeşilbağcılar Mahallesi’nde yaşayan 55 yaşındaki emekli memur Memduh Mavi, bahçesindeki erik ve armut ağaçları ile domateslerin aralık ayında meyve vermesinin şaşkınlığını yaşıyor.

Yaz mevsiminin meyveleri olan erik ve armudun bu mevsimde ilk defa yetiştiğini gördüğünü belirten Mavi, seranın dışında açık alanda bu mevsimde domatesin yetişmesine de ilk defa tanık olduğunu söyledi.

Mavi, evinin bahçesinde birçok meyve ağacı olduğunu ve bahçesindeki mandalina ile greyfurt ağaçlarının mevsiminde meyve verdiğini aktararak, “Mevsimi olmamasına rağmen armutlar aralık ayında ikinci ürününü vermeye başladı. Armutları mahalledeki çocuklara dağıtıyorum. Bu bölgede aralık ayında erik ilk defa görülüyor. Hamile komşumuz aşerdiği için erikleri kendisi için topladık. Bu yaşımda ilk defa aralık ayında domatesin  açık alanda yetiştiğini görüyorum. Bunlar için herhangi bir desteğim olmadı, Allah vergisi olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER