MGC: “Anlam veremedik”

Muğla’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona yerel basının davet edilmedi. Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyona yerel gazete temsilcilerinin davet edilmemesi Muğla basın camiasında tepkilere neden oldu.

MGC: “Anlam veremedik”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) konuyla ilgili olarak yaptığı açılamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyona yerel basının davet edilmemesini üzüntüyle karşıladı.

MGC Başkanı Süleyman Akbulut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “30 Ağustos Zafer bayramı gibi yerelden ulusala toplumun her kesiminin gurur günü olmuş milli bayramımız için düzenlenen resepsiyona yerel basının davet edilmeyişini üzüntüyle karşıladık. Muğla Valiliği hangi nedenle böyle bir tasarrufa gitti bilmiyoruz. Muğla tarihinde ilk kez böyle bir durum yaşanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna yerel basının davet edilmemesi Cumhuriyet'in değerlerine yakışmamaktadır. Muğla il merkezinde günlük çıkan 6 vasıflı gazete vardır. Bu gazetelerin hiçbirine resepsiyon daveti gitmemiştir. Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz. Görevi halkı bilgilendirmek olan bir nevi kamu görevi yapan yerel basın temsilcilerinin böyle anlamlı bir gün için düzenlenen resepsiyona davet edilmeyişlerine ve bu yöndeki tasarrufa bir anlam veremedik.” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68