MGC, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaparak, gazetecilerin gününü kutladı.

MGC, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı
 Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut, “Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü büyüktür” dedi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Gazetecilik mesleğinin özellikle fedakarlık isteyen ve zor şartlarda icra edilen önemli bir meslek olduğuna vurgu yapan Başkan Akbulut, şunları söyledi:

“Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü büyüktür. Bu nedenle fedakarca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, her kesimin görevi olmalıdır. 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu özel günümüzü kutlarım.”

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95