MGC, Menteşe’nin yeni kaymakamını ziyaret etti

Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Menteşe Kaymakamlığı’na atanan Caner Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

MGC, Menteşe’nin yeni kaymakamını ziyaret etti
 Muğla Gazeteciler Cemiyeti(MGC) Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Akbulut, Genel Sekreteri Burak Alper Kuş ve cemiyet üyelerinden oluşan bir heyet, Menteşe Kaymakamlığı’na atanan Caner Yıldız’ı makamında ziyaret ederek, “hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Ziyaret sırasında cemiyetleri ve Menteşe basını hakkında Yıldız’a bilgi veren Akbulut, Yıldız’a yeni görevinde başarılar diledi.

Akbulut, Menteşe basını ve MGC olarak, ilçeye katkı sağlayacak her türlü girişimin destekçisi olacaklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldız ise, Menteşe basınını ilçeye geldiği günden beri takip ettiğini ve başarılı bulduğunu kaydetti.

Yıldız, Menteşe’deki basın kuruluşu sayısının fazlalığına dikkat çekerek, Menteşe ilçesine başarılı işler yapmaya geldiğini belirterek, “Muğla, büyükşehir belediye olduktan sonra hala o ‘Muğla’ algısı akıllarda. Burasının artık Muğla’nın bir ilçesi olduğunu göstermemiz gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalara şimdiden başladık” dedi.

Eşinin Bodrumlu, kızının ise Milas ilçesinde yaşıyor olması nedeniyle Muğla’ya yabancı olmadığını anlatan Yıldız, “Menteşe’yle ilgili ilk olarak ekonomik projeleri hayata geçirmek istiyorum. Burası inanılmaz cevherlere sahip. Bununla ilgili etüt çalışmaları yaparak, saklı değerlerimizi gün yüzüne çıkarmalıyız. Toplumumuzun ekonomik açıdan kalkınması için bu çalışmalar çok önemlidir. Menteşe basınıyla birlikte hareket ederek ilçemiz için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız kimdir?

13 Mayıs 1958 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1977 yılında kaydolduğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin İktisat ve Maliye bölümünden 1981 yılında iyi derece ile mezun oldu.

1982 yılında İçişleri Bakanlığında stajyer kaymakam olarak göreve başladı. 1983 yılında 69’uncu Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladıktan sonra ilk olarak, kendi isteği ile Aydın ilinin Kuyucak ilçesinde Mülki İdare Amirliği görevine başladı.

Sırasıyla Çanakkale ili Bozcaada ilçesi, Şanlıurfa ili Akçakale Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı (Peşmerge Kampı Sorumlusu), Bitlis ili Hizan Kaymakamlığı, Ağrı ili Eleşkirt Kaymakamlığı, Burdur Vali Yardımcılığı, Kırklareli Vali Yardımcılığı, Yalova Vali Yardımcılığı, Kocaeli Vali Yardımcılığı (Deprem İl Koordinatörü), İstanbul Vali Yardımcılığı, Adana Vali Yardımcılığı, Aydın ili Nazilli Kaymakamlığı ve Samsun İli Çarşamba Kaymakamı olarak görev yaptı.

1 Aralık 2016 tarih ve 29905 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Kararname ile Menteşe Kaymakamlığı görevine atandı.

Evli olup Serra ve Muhammed Alp isimli 2 çocuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ve Almanya Braunschwigh Üniversitesinde Bütünleştirilmiş Avrupa Birliği Doktora Programına devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95