MGC’den Basın İlan’ın yeni müdürüne “Hayırlı olsun” ziyareti

Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürlüğüne atanan Mehmet Ali Köseoğlu’nu makamında ziyaret etti.

MGC’den Basın İlan’ın yeni müdürüne “Hayırlı olsun” ziyareti
 Muğla Gazeteciler Cemiyeti(MGC) Başkanı Süleyman Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, Basın İlan Kurumu Eskişehir Şube Müdürlüğüne atanan Abdurrahman Bahşişoğlu’nun ardından boşalan makama atanan Mehmet Ali Köseoğlu’nu makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Ziyaret sırasında, kurumun eski şube müdürü Bahşişoğlu da hazır bulundu.

Bahşişoğlu’na bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dileyen Akbulut, Muğla’ya verdiği hizmetlerden dolayı Bahşişoğlu’na teşekkür etti.

Akbulut, Köseoğlu’nun gazetecilik mesleğinin içerisinden gelmesinden dolayı ayrıca mutlu olduklarını belirterek, Köseoğlu’na yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Köseoğlu ise, MGC yönetimine teşekkür ederek, Muğla basını hakkında MGC yönetiminden bilgiler aldı.

Muhammet Ali Köseoğlu kimdir?

1975 yılında dünyaya geldi. Konya İHL, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerinden mezun oldu. “Eylül” dergisinin editörlüğünü yaptı. “Aşiyan” dergisinin sahipliği ve yazı işleri müdürlüğü görevinde bulundu. Çeşitli radyolarda kültür sanat yönetmeni ve genel yayın yönetmeni olarak çalıştı.

Yeni Konya Gazetesi’nde sanat sayfası editörü, yazı işleri müdürü, Hakimiyet Gazetesi’nde yazı işleri müdürü, Memleket Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü-Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Köseoğlu’nun yazı ve şiirleri Çerağ, Eylül, Aşiyan, Mavi Kuş, Martı, Polemik, Yitik Düşler, Tasfiye, Düş Çınarı, Yedi İklim, Dergâh, Ardıç, Uzak Ülke, Mahalle Mektebi, Memleket Dergi gibi dergilerde yayımlandı.

İlkkitap Yayınları’nın şiir editörlüğünü yürüttü. Köseoğlu’nun ilk kitabı “Her Ayrılık Bir Aşk” 2006’da İlkkitap yayınları şiir serisi arasında çıktı.

Türkiye Yazarlar Birliği’nce Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Türkçe'nin 11. Uluslararası Şiir Şöleni’ne ve Tataristan'ın başkenti Kazan'da düzenlenen Türkçe'nin 12. Uluslararası Şiir Şöleni’ne katıldı.

Uzun yıllar Türkiye Yazarlar Birliği(TYB) Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Köseoğlu, 2012 yılının Ocak ayında yapılan genel kurulda TYB Konya Şube Başkanlığı’na getirilmiş, 2013 Aralık ayındaki 10. ve 2016 Ocak ayındaki 11. genel kurulda da yeniden aynı görevi yapmak üzere güven tazelemiştir. Gülşah Köseoğlu ile evli ve Süleyman Süheyl ile Muhammet Vefa’nın babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68