27 Mayıs 2018 Pazar

7 suçtan aranan zanlı, sahte para operasyonunda yakalandı

MGC’nin “Basın Gecesi” takvimi değişti

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) temmuz ayında geleneksel olarak düzenlediği “Basın Gecesi” etkinlik takvimi değişti. Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut, Basın Gecesi’nin bundan sonra ekim ayı içerisinde düzenleneceğini söyledi.

14 Temmuz 2017 Cuma 11:42
Bu haber 296 kez okundu
MGC’nin “Basın Gecesi” takvimi değişti

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti(MGC), basında sansürün kaldırılışın yıldönümü olan 24 Temmuz tarihi kapsamında gerçekleştirdiği “Basın Gecesi ve Ödül Töreni” etkinlik takvimini değiştirme kararı aldı. MGC’den yapılan açıklamada, bu yıldan itibaren “Basın Gecesi ve Ödül Töreni” etkinliklerinin ekim ayında düzenleneceği bildirildi.

MGC Başkanı Süleyman Akbulut, bugüne kadar temmuz ayında yapılan Basın Gecesi’nin bundan böyle ekim ayında yapılacağını ifade ederek, “1989 yılında kurulan ilimizin en köklü basın meslek örgütü cemiyetimizce, geçtiğimiz yıla kadar her yıl temmuz ayında Basın Gecesi ve ödül törenleri gerçekleştiriliyordu. Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü tarihi olan 24 Temmuz’a denk getirilen bu gecelerde meslek ödülleri ve basın sektörüne katkı sunan kişi, kurum ve kuruluşlara plaketler veriliyordu. Geçtiğimiz yıl herkesçe malum olduğu üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi süreci nedeniyle yönetim kurulumuz sosyal sorumluluk gereği bu geceyi ekim ayının ilk haftasına ertelemişti. Bu tarihte düzenlediğimiz etkinliğin daha geniş yelpazede gerçekleşmesi ve ülkenin önemli bir medya ismini ilimize getirmemiz ve bunun yanında üniversitemiz ile paydaşlık ederek, öğrenci arkadaşlarımızın da katılımını sağlamamız, bizi bu takvim ve içerik değişikliği fikrine götürdü” dedi.

“Etkinlik içeriğimizi genişletiyoruz”

Akbulut, Basın Gecesi etkinliğiyle ilgili sadece takvim değil, içerik değişikliğine de gittiklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl ekim ayında düzenlediğimiz etkinlik kapsamında, gündüz bölümündeki panel ve akşam bölümündeki ödül gecesi, ülke gündeminde geniş yankı buldu. Bundan sonra yapacağımız etkinliklerde de, mutlaka eğitsel içerikli ve sektörümüzün önemli isimlerinin yer alacağı panel ve konferanslara yer vermeye karar verdik. Bunu yaparken de, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi paydaşlığında, üniversite gençliğimizin de içinde olacağı programlar planlıyoruz. Bunun yanı sıra, meslektaşlarımıza, mesleğimize katkı veren kişi, kurum ve kuruluşlara da bu takvim içerisindeki gecemizde ödül ve plaketlerini takdim etmeyi sürdüreceğiz. Bütün bu gerekçelerle temmuz ayında gerçekleştirilen etkinliğimizin bundan böyle ekim ayında yapılması yönetim kurulumuzca uygun görülmüştür” diye konuştu. (Muğla Gazeteciler Cemiyeti Basın Bülteni)

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV