MGC’nin Bodrum üyeleri kahvaltıda buluştu

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin 30. kuruluş yıldönümü münasebetiyle MGC Bodrum Temsilciliği tarafından kahvaltı etkinliği düzenlendi.

MGC’nin Bodrum üyeleri kahvaltıda buluştu

Bodrum Trafo Kafe’de düzenlenen ve MGC Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Sevindik ile MGC Bodrum Temsilcisi Aytül Derici Bardak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile MGC üyesi gazeteciler katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıda ayrıca, mesleğin sorunları ile Cemiyetin 30. yıl etkinlikleri de masaya yatırılarak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Cemiyet çatısı altında gerek yönetim olarak ve gerekse ilçelerdeki temsilciliklerinin meslektaşlarını bir araya getiren etkinlikler gerçekleştirmesini önemsediklerini ve bu birliktelikleri tüm ilçelerde yapmayı planladıklarını ifade etti.

30. yıl kapsamında, kamuoyunun yerel basına olan ilgisini arttırmak amacıyla “Haber Hayattır. Yerel Basınımıza Sahip Çıkalım” kampanyası başlattıklarını dile getiren ve bu yöndeki çağrıyı Bodrum’da da yineleyen Başkan Akbulut, meslektaşlarını ve Bodrum kamuoyunu kampanyaya destek vermeye davet etti.

Geçtiğimiz dönem Bodrum Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler görevini yürüten ve 31 Mart’taki yerel seçimler sonrası Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ve aynı zamanda Cemiyet üyesi de olan Ummahan Yurt ile Bodrum Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde göreve başlayan Cemiyet üyeleri Selda Öztürk ve Selçuk Şimşek’e de başarı dileklerini ileten Başkan Akbulut, Bodrum Belediyesi ile bugüne kadar uyum içinde yürüttükleri paydaş çalışmaları bundan sonra da devam etmek istediklerini ifade etti. Akbulut, “Bodrum Belediyesi’nin daha önceki döneminde olduğu gibi yeni döneminde de kamu yararına olan çalışmalarda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Düzenlenen etkinliğe şehir dışında olduğu için katılamayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut’u telefonla arayarak, en kısa sürede Muğla Gazeteciler Cemiyeti Üyeleriyle bir arada olmak istediğini dile getirdi.     

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68