MHP İlçe Kongresi 28 Aralık’ta yapılacak

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Yatağan İlçe Kongresi’nin 28 Aralık 2014 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

MHP İlçe Kongresi 28 Aralık’ta yapılacak
 MHP Büyük Kurultayı öncesi Muğla’da ilçe kongrelerinin tarihleri belirlendi. Fethiye ile başlayacak kongre süreci Şubat ayının ortalarında İl Kongresi ile tamamlanacak.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, partisinin büyük kurultay öncesi yapılacak kongreler ile daha dinamik kadroların belirleneceğini ve bu kadroların MHP’yi iktidara taşıyacağını açıkladı.

Korkmaz, partilerinin büyük kurultayından önce açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin siyasi ve ekonomik yönden çıkmaza girerek sıkıntıların büyüdüğünü söyleyen Korkmaz, AK Parti hükümetinin bunları çözmekte yetersiz kaldığını ileri sürdü.

Teröristlerin siyasi muhatap kabul edilerek, şehitlerin kemiklerinin sızlatıldığını savunan MHP İl Başkanı Korkmaz, "Siyasi çıkarlar doğrultusunda belirlenen ekonomik stratejileri iflas etti. Devlet itibarının yerlerde süründürüldüğü, 'Türk' kelimesinin literatürlerden çıkarılmaya çalışıldığı bir dönemde, Türk milliyetçilerinin üzerine düşen görev daha da önemli bir mahiyet kazanmıştır." dedi. Mehmet Korkmaz, açıklamasına şöyle devam etti: "Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği üzere teşkilatta birlik, sahada birlik, söylemde birlik ve ülküde birlik için herkesin üzerine düşen vazifeyi azami derecede yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. 45 yıllık, ders kitaplarına konu olacak bir mücadelenin yanlış hesap ve davranışlarla zarar görmesine de asla müsaade edilmeyeceğini, bu vesileyle bir kez daha ifade etmek isterim. MHP hiçbir tuzağa düşmeyecek, hiçbir senaryonun figüranı olmayacak, yalnızca büyük Türk milletinin yükselişi yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. Büyük bir cesaret örneği gösterip hiçbir çıkar beklemeden, seve seve talip oldukları zorluklarla dolu bu mücadelede yer alan bütün dava arkadaşlarımdan Allah razı olsun."

MHP Yatağan İlçe Kongresi 28 Aralık’ta

MHP İl Başkanı Korkmaz, partilerinin kongre tarihlerinin belirlendiğini de ifade ederek, "Fethiye İlçe Kongremizi 6 Aralık 2014 tarihinde, 7 Aralık'ta Seydikemer İlçe Kongremizi, 28 Aralık'ta Yatağan İlçe Kongremizi, 4 Ocak 2015'te Dalaman İlçe Kongremizi, 10 Ocak'ta Ula İlçe Kongremizi, 11 Ocak'ta Menteşe İlçe Kongremizi, 17 Ocak'ta Ortaca İlçe Kongremizi, 18 Ocak'ta Köyceğiz İlçe Kongremizi, 24 Ocak'ta Datça İlçe Kongremizi, 25 Ocak'ta Marmaris İlçe Kongremizi, 30 Ocak'ta Kavaklıdere İlçe Kongremizi, 31 Ocak'ta Milas İlçe Kongremizi ve 1 Şubat'ta da Bodrum İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştireceğimiz kongrelerin Türk milletimize, ülkemize demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diler, saygı ve muhabbetlerimi sunarım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68