MHP Yatağan İlçe Başkanlığı’ndan tepki!

MHP Yatağan İlçe Başkanlığı, Ege Üniversitesi'nde bölücü terör örgütü yanlıları ile ülkücü öğrenciler arasında çıkan kavgada, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesine tepki gösterdi.

MHP Yatağan İlçe Başkanlığı’ndan tepki!
 MHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nda, İlçe Başkanı Serkan Uzun, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ferhat Küçükköse, İlçe Basın Sözcüsü Sevda Ongun ve partililerin katılımıyla düzenlenen basın açıklamasında, açılım sürecine tepki gösterildi.

Ege Üniversitesi kampüsünün, terör örgütlerinin üssü olarak kullanıldığını iddia eden Ongun, yaptığı açıklamada, ülkücü öğrencilerle bölücü terör örgütü yanlısı öğrenciler arasında çıkan kavgada yaralanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun, olay yerine gelen ambulansın, terör örgütü yanlısı öğrenciler tarafından engellenmesi nedeniyle aşırı kan kaybından yaşamını yitirdiğini savundu.

Çakıroğlu’nun “Şehit” edildiğini belirten Ongun, “Çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir. ‘Analar ağlamasın’ sloganıyla başlatılan bu süreç çözümün değil yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Bu süreçten bölücüler daima kârlı çıkmış, imtiyazlar koparmış ve başta İmralı’daki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmıştır” şeklinde konuştu.

Açılım süreci nedeniyle terör örgütüne bir takım tavizler verildiğini öne süren Ongun, “Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, milliyetçi-ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Sizler saraylarınızda otururken yaptığınız açılımın ceremesini Türk Milleti ve ülkücüler çekmektedir” dedi.

Ongun, devletin bu saldırı gerçekleştirenleri bulup en ağır şekilde cezalandırması gerektiğini belirterek, “Süleyman Özmen Ağabey’e benzer bir şekilde Hakk’a yürüyen kardeşimizin anısı, tıpkı diğer şehitlerimizinki gibi sonsuza dek yaşatılacak ve acısı her daim yüreklerimizde olacaktır” dedi.

Sözlerine, “Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır” diyerek devam eden Ongun, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır.Tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip olan Ülkücü Hareket, safları daha da sıklaştırarak kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Şehadet şerbetini içerek şehitler kervanına katılan yiğit Ülküdaşım Fırat Çakıroğlu kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum. Yüce Allah’tan aziz şehidimiz Fırat kardeşim gibi bizlere de, bayrak uğruna kan, vatan için can vererek şehitlik makamına eriştirmesini niyaz ediyorum.”

Yaşanan olay nedeniyle büyük bir üzüntü duyduğunu ifade eden İlçe Başkanı Uzun ise, Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle seslendi:

“Anadolu alt üst olurken, seyre bakıp öyle durma. Bir gün, vatansız serseri olacaksın, kendi yurdunda.”

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ŞENER
Mehmet ŞENER - 7 yıl Önce

şehi̇di̇mi̇ze yaradan dan rahmet di̇li̇yorum.çok zor,ülkesine sevdalı gençlerin katledilmesi çok çok yıkıcı.

SIRADAKİ HABER

banner68