MHP Yatağan’da, Arif Güldürüm güven tazeledi

MHP Yatağan Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi’nde, mevcut İlçe Başkanı Arif Güldürüm, güven tazeledi. Güldürüm, kongrede yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

MHP Yatağan’da, Arif Güldürüm güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yatağan Başkanlığı’nın olağan kongresi, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kongreye, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, BBP İlçe Başkanı Cansu Öztürk, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, divan heyetinin seçimiyle sürdü.

Kongrede konuşan ve 18 Aralık 2018 tarihinde genel başkanın takdiri ile göreve başladıklarını anımsatan Güldürüm, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren sahada azimli, inançlı ve müteyakkız bir biçimde çalışmalarımızı yürüttük. Benim olsun, az olsun anlayışıyla değil, liyakat ve ülkücü ahlakı esas alan bir anlayışla karşınızda olduk. Nitekim bu çalışmaların meyvesini 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde aldık. Cumhur İttifakı ile girdiğimiz seçimlerden başarı ile çıkarak 47 yıl sonra Yatağan’ın yerel yönetim kadrosunu değiştirdik” diye konuştu.

Güldürüm, 52 yıl önce kurulan MHP’nin Türk siyasetine yön verdiğinin altını çizerek, “Kökeni, kimliği, mezhebi ne olursa olsun, ay yıldızlı al bayrağımızın etrafında toplanan, milletimize ait olmaktan dolayı iftihar eden, vatanımıza evi gibi bakan, tarihimize toz kondurmayan herkes bizim için asil milletimizin bir ferdidir” dedi.

Egolarına boyun eğenlerle davanın ilerlemesinin imkansız olduğunu vurgulayan Güldürüm, “Dönemsel olarak işgal ettikleri makamlarla üstünlük taslayanları, önüne gelene tepeden bakanları hoş görmemiz düşünülmeyecektir. Hizipçilik yapan, huzursuzluk çıkaran, ekipçilik ve dar kadroculuktan medet uman kim olursa olsun gözümüz üzerlerindedir. Bu dava kutludur ve milli vicdanın sesidir. Lider, teşkilat ve doktrin esastır ve kırmızı çizgimizdir. Bu dava Türklüğün bekasına ömrünü vakfetmiş kahramanca bir duruşun özeti, üstün bir mücadele azminin eseridir ve tarih boyunca emanet yere düşürülmeyecektir. Merhamet, meşruiyet ve muhabbetten ayrılmadan önümüze bakacağız. Küskünlükleri telafi edeceğiz, dargınlıkları gidereceğiz, gaflete kapılıp, yanılıp, yenilip yanlışa düşen, samimi ve dürüst bir şekilde hatasını kabullenenleri tekrar kazanacağız” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Toksöz de, “Kim ne derse desin, Yatağan’da 47 yıl sonra bir tarih yazıldı. Bu tarihi yazmayı Allah Arif ve Ali başkanımızla bizlere nasip etti. Burada bir tarih yazdık. Belediye meclisi adayı olup seçilemeyecek pozisyonda olsa da bizimle birlikte kapı kapı dolaşan belediye meclisi üyesi adayı MHP’lilere ve MHP’li dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Onlar sayesinde bizler bugün buradayız. Çok güzel bir ortam oldu. Huzur içerisinde hep birlikte çok güzel bir seçim dönemi geçirdik. MHP Kadın Kolları Başkanı Fadime ablaya özellikle bir alkış istiyorum. Fadime ablayla birlikte Yatağan’da yaklaşık 21 bin evin kapısını çaldık. Meclis üyesi adaylarına da çok teşekkür ediyorum” dedi.

MHP Muğla Milletvekili Adayı Hacı Çelik de, “Cumhur İttifakı’nın ne kadar önemli olduğunu, 47 yıl sonra ülke sevdalılarının eline geçmesiyle görmüş olduk. Yatağan, bizim için çok önemli. 47 yıl insanları düşünmeden bu güzelim ilçeyi yönetenlerin vicdanları ne kadar rahat, hep birlikte göreceğiz. Ama 5 yılın sonucunda Mustafa başkan ve meclis üyelerinin eserlerini buraya bırakacağından eminim. Bu işlerin devamlılığı için Ankara ile bağlantılarımızın kopmaması adına Cumhur İttifakı’nın ne kadar ehemmiyet arz ettiğinin bazı yöneticilerimizin farkında olması lazım. MHP, egosunu tatmin edecek insanların ya da menfaatlerin birleştiği yerler olmadığını herkesin bilmesi lazım” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Korkmaz ise, “Ülkemiz, tarihi boyunca hizmetten uzak, vizyondan noksan ve siyasi ilkelerden bihaber, Türk milletinden öç almayı kendine görev addetmiş, Türkiye Cumhuriyet Devletinden hesap sorma hadsizliğine düşmüş birçok siyaseti ve siyasi partiye şahitlik etmiştir. Ortaya çıkan bu durumun baş müsebbibi iken karanlıktan çıkışın tek adresi olarak kendilerini işaret eden bu güruh, maalesef bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 hedeflerinin önündeki en büyük engel olarak karşımızda durmaktadır. Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerde geri adım atmaya, Kuzey Afrika’da kukla devletçiklerin gönül coğrafyasında milletlerin hakkını gasp etmeye çalışmasına göz yummaya, KKTC ve kendi haklarını koruyan, denizlerimizde çizilen ve dünyaya ilan edilen Misak-ı Milli sınırlarımızı meşru zeminde savunan ülkemizin dört bir yandan baskı altına alınmaya çalışıldığı ortadayken, küçük siyasi rant hesapları yapan bu siyaset bezirganları maalesef yarın da olmaya devam edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ve tek listeyle gidilen seçimde, Arif Güldürüm yeniden başkan seçildi.

Güldürüm’ün yönetimi şu isimlerden oluştu:
Ayhan Aydın, Abdurrahman Şahbaz, Enes Mermer, İlyas Çakmak, Kenan Lök, Mehmet Kavram, Melih Kuzu, Mehmet Tezcan, Onur Dural, Oğuzhan Çay, Osman Bulut, Seyhan Göktürk, Serkan Özen ve Serkan Sarı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68