“MHP’den Başkan Seçtik, AK Parti’ye Geçince …!”

Turgut Belediyesi’nin yeni hizmet binasında gerçekleştirdiği ilk meclis toplantısı gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Toplantıya yaklaşık 5 dakika geç katılarak yok yazılan MHP’li meclis üyelerinin tepkilerini; “MHP’den başkan seçtik, AK Parti’ye geçince bize karşı aldığı tutum ortada” ifadeleriyle dile getirmeleri dikkat çekti.

“MHP’den Başkan Seçtik, AK Parti’ye Geçince …!”
 Turgut Belediyesi yeni hizmet binasının açılışını geçtiğimiz Perşembe günü gerçeklerleştirilen meclis toplantısıyla yaptı ancak, toplantıya yaklaşık 5 dakika geç katılan MHP’li Meclis üyeleri Ramazan Karasu ve Zafer Gaddar’ın Belediye Başkanı Salih Özen’in talimatıyla yok yazılmaları gergin anlar yaşanmasına neden oldu.

Toplantıyı terk eden MHP’li Meclis Üyeleri tepkilerini; “Bilindiği üzere 2009 Yerel Seçimleri’nden MHP’den Belediye Başkan Adayı olarak çıkardığımız Salih Özen partililerimizin desteğiyle Belediye Başkanı olarak seçildi. Ancak bir süre sonra AK Parti’ye geçiş yaptığı gibi, bize karşı olan tutumu da gözle görülür şekilde değişti. Son olarak durumun yeni binada gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında patlak vermesi üzüntü verici. Kendisinin Milliyetçi Hareket Partisi ile olan sorununu açıklamasını bekliyoruz. Yerel seçimlerde arkasında duran ve Belediye Başkanı olmasında büyük emeği geçen teşkilatımıza karşı sergilediği tutum düşündürücü” ifadeleriyle dile getirdi.

Belediye Başkanı Salih Özen ise yaptığı açıklamada; “Belediye Meclisi çalışmalarımızı belli bir düzen içinde yürütmeye gayret gösteriyoruz. Ancak her meclis toplantısında yaşanan bu gibi aksaklıklar nedeniyle meydana gelen bazı problemler söz konusu. Yine saat 15:00’de toplantıda yer alması gereken söz konusu kişiler, toplantıya geç katıldıkları gibi, kendilerine ayrılan yerlere de oturmamışlardır. Meclisi umursamayarak yapılan bu harekete tepkimizi yoklama da gösterdik.

Meclis üyelerimizin hepsi kardeşimizdir. Başkan vekilliğini her birine siyasi parti ayrımı yapmadan bırakmamız da bunun göstergesidir. Herkesi kucaklayan bir belediyeyiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
memo
memo - 7 yıl Önce

siz onu adam demeyin o satılıktır

Hüseyin Akar
Hüseyin Akar - 7 yıl Önce

bir partiden seçilip daha sonra bazı gerekçelerle parti değiştirmiş olabilirler. ancak o beldenin belediye başkanı olarak herkese aynı tutum ve davranışda bulunması gerekir. çünkü belediye başkanı akp turgut belediye başkanı değil turgut belediye başkanıdır. bunu hiç bir zaman unutmamalıdır. çünkü yarın görev bitince bu gün yok saydığı insanlarla yine beraber oturmak ve kalkmak zorundadır. bu günü değil yarını yarından sonrayı da düşünmek gerekir. makamlar geçicidir makam adamı değil gönül adamı olmak gerekir. başkana da bunu tavsiye ederim.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68