banner80

MHP’den sosyal medya paylaşımına suç duyurusu

MHP Yatağan Başkanı ve MHP’li belediye meclis üyeleri, Facebook’taki “Yatağan Haber” adlı profilin paylaşımı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundular.

MHP’den sosyal medya paylaşımına suç duyurusu

MHP’li Yatağan Belediye Meclis üyelerinin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen meclis toplantısına katılmaması ve öncesindeki İlçe Başkanı Arif Güldürümün’n de katıldığı grup toplantısının gerçekleştirilmemesi, Yatağan kamuoyunda en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Özellikle sosyal medyada yaşanan olayın Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün boykot edilmesi olarak yorumlanmasının ardından İlçe Başkanı Arif Güldürüm, iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve meşguliyetler nedeniyle tesadüfi bir şekilde meclis üyelerinin ve kendisinin toplantılara katılamadığını söyledi.

Bu açıklamanın üzerine Facebook’taki “Yatağan Haber” adlı profil, Mustafa Toksöz’ün fotoğrafını paylaşarak, “Sayın belediye başkanımız Mustafa Toksöz'ü meclis toplantısına gelmeyerek ve sosyal medyada değişik hesaplardan yıpratmaya çalışanlara ve buna hiç bir cevap vermeyen O meclis üyelerini şiddetle kınıyoruz sayın başkan Mustafa Toksöz yalnız değildir kimse unutmasın Mustafa başkanı sizlere yedirmeyiz” ifadelerinde bulundu.

Paylaşımdan rahatsızlık duyan MHP İlçe Başkanı Güldürüm ve MHP’li belediye meclis üyeleri, adliyeye gelerek paylaşım ve paylaşım yapan profil hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundular.

Güldürüm, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Meclis toplantısında bu yana ortaya atılan iddiaların hiç birisi gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhur İttifakı’nın Yatağan’daki başarısı ortadadır. Bu başarıyı sindiremeyenler, nifak tohumları ekmektedir. Biz bu oyuna alet olmayacağız. Bu paylaşımı yapan veya yapanların tespit edilerek şahsımıza yönelik işlediği suçlardan dolayı kendilerinin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68