MHP’li Erdoğan; “Komünizmde bile yapmadılar”

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, “özelleştirme çok farklı ve çeşitliliği olan bir konu. Komünizmden çıkan ülkelerde bile ülke değerlerini, kriterlerini ve ülke güvenliğini dikkate almışlar ve bu uygulamayı ona göre yönlendirmişlerdir” değerlendirmesinde bulundu.

MHP’li Erdoğan; “Komünizmde bile yapmadılar”
 Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan santral önündeki direniş çadırında nöbet tutan enerji ve maden işçilerini ziyaret ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan’a Ziyarette MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve İlçe Başkanı Servet Göka ile partililerde eşlik etti.
Dün öğlen saatlerinde Yatağan Termik santrali önünde özelleştirme karşıtı mücadele kapsamında kurulan direniş çadırını ziyaret eden MHP heyetini Tes-iş Başkanı Fatih Erçelik ile birlikte enerji ve maden işçileri karşıladı. MHP Milletvekili Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “özelleştirme çok farklı ve çeşitliliği olan bir konu. Komünizmden çıkan ülkelerde bile ülke değerlerini, kriterlerini ve ülke güvenliğini dikkate almışlar ve bu uygulamayı ona göre yönlendirmişlerdir. Özelleştirme kararını almadan sadece birkaç gün önce iktidar birçok yeri kamulaştırmıştır. Bu yerler kimlere aitti, ne kadar bedel ödendi, bunların hepsi birer soru işaretidir. AKP hükümetinin bu konuda notu kırıktır. Bu nedenle sizlerin yaptığı mücadeleyi haklı buluyoruz, destekliyoruz ve yanınızdayız. Herkes yaptığını bedelini bir şekilde ödeyecek, bu saltanat bitecek, bu konuda milletimize güveniyoruz. Mücadelenizde Allah yardımıcınız olsun” dedi. 
Tes-iş Başkanı, “bu mücadele kendi işimizin meselesi değil, vatan meselesidir. Buradaki arkadaşlarımızın hiç birisi 4C uygulamasını kabul etmiyor. Bunun için eğer kanımız akacaksa, biz hazırız. Şalter inecekse, indiririz, buna da hazırız. Suriye, Mısır ve Kandil’dekilerin sesini duyuyorlar, bizde elimize ekmeğimizi ve bayrağımızı alıp dağa çıkıyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kara
hakan kara - 6 yıl Önce

sayın milletvekili, bırakın başka ülkeler ne yapmış, siz parti olarak özelleştirmeye karşı mısınız onu söyleyiverin...

santral çalışanı
santral çalışanı - 6 yıl Önce

sayın milletvekili bu tür olaylar kominizmde olmaz kominizmde enerji sektörü devlet elindedir satılamaz birde faşizmi inceledilermi acaba faşizm demek istemiştir alışkanlıktan söylemiştir bu özelleştirmeler faşizmin ta kendisidirr.

çarşı48
çarşı48 - 6 yıl Önce

bu ülke bu halde ise eğer sizin muhalefet yapamayışınızdandır sayın vekil.bırak bu kominizm ayaklarınıda stepne olmaktan çıkın önce.

SIRADAKİ HABER