MHP’li Erdoğan, “Türkiye-Suriye-Irak” sınırının teröristlere davetiye çıkardığını iddia etti

MHP MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Erdoğan, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Suriye ve Irak sınırında hudut güvenliği bulunmadığını iddia ederek, bu durumun ülkedeki terör eylemlerine davetiye çıkardığını savundu.

MHP’li Erdoğan, “Türkiye-Suriye-Irak” sınırının teröristlere davetiye çıkardığını iddia etti
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Erdoğan’ı, Yatağan İlçe Başkanı Serkan Uzun, MHP’li belediye meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer karşıladı.

MHP’nin son kurultayında MYK’ya seçilen Erdoğan, parti binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sözlerine, terör örgütü üyeleri tarafından öldürülen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Erdoğan, Türkiye’de ciddi anlamda güvenlik sorunu olduğunu savundu.

AK Parti hükümetine eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Türkiye’nin Suriye ve Irak sınırında yaklaşık bin kilometre boyunca hudut güvenliği bulunmamaktadır. Yani siz evinizin kapısını ve penceresini kapatmıyorsanız, evin içindeki güvenliği sağlamanız mümkün değildir. Bugüne kadar hükümetin bu konuya dikkatini çekmeye çalıştık fakat hükümet kanadından atılmış bir adım yok” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin birçok ilinde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili olarak hükümetten ikna edici bir açıklamanın yapılmadığını kaydeden Erdoğan, yapılan açıklamaların kamuoyunu oyalamak için yapıldığını iddia ederek, “Başta büyükşehirlerimiz olmak üzere, elektrikler olmadığı için ülke genelindeki çoğu MOBESE kamerası çalışmadı. Bu durum, teröristlere hareket kabiliyeti sağladı. Hükümet, bu konuyla ilgili olarak hangi tedbirleri aldığını bilmiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’nin birçok yerinde kargaşa ortamının bulunduğunu savunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bir seçime gidiyoruz. Seçimde bütün partiler bir kampanya yapacak ve 7 Haziran’da herkes sandık başına gidip oy kullanacak. Bu seçim kampanyalarının ve oy kullanma işlemlerinin sağlıklı yapılabilmesi için en önemli konu, güvenliktir. Herkesin güvenli bir şekilde sandığın başına gidebilmesi lazım. Son dönemde yaşananlar, bizi endişeye sevk etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68