MHP’li meclis üyesinden, İnönü Bulvarı’na ‘mermer’ önerisi

Yatağan Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Bülent Çolak, yapımı süren İnönü Bulvarı’nın kaldırımının yörenin en önemli madenlerinden biri olan mermerlerle döşenmesini teklif etti.

MHP’li meclis üyesinden, İnönü Bulvarı’na ‘mermer’ önerisi

Yatağan Belediyesi’nin Milliyetçi Hareket Partili Meclis Üyesi Bülent Çolak, İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Çolak, konuyla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada, ilçeye çok güzel bir hizmet yapıldığını ve katkısı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yatağan’a kazandırılan bu hizmetin Yatağan’a ait bir şeylerle taçlandırılması gerektiğine vurgu yapan Çolak, “Yatağan, kadim zamandan beridir bir mermer şehridir. Bunu daha iyi anlamamız için Eskihisar’daki dünyanın en büyük beyaz mermer kenti olan Stratonikeia Antik Kenti’ne gitmemiz yeterlidir. İlçemizin en önemli sanayi kollarından biri de aynı şekilde mermerciliktir. İlçemize kazandırılmakta olan İnönü Bulvarı çalışmasını, Yatağan’a ait bir şeylerle süslememiz lazım. Bunun için de en iyi örnek, mermerdir. İnönü Bulvarı’ndaki kaldırım çalışmalarında mermer kullanılmalıdır. Bu hem güzel bir görüntü oluşturacaktır hem de Yatağan mermerinin tanıtımı için iyi bir çalışma olacaktır. Ayrıca mermer mozaiklerle kaldırımlar, göz alıcı bir şekilde süslenebilir. Bu konuyu belediye başkanımızla da paylaşacağım. Umarım aynı fikirde buluşuruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68