MİDDER’den Kaymakam Çiçek’e ziyaret

Yatağan ilçesinde kurulma çalışmaları süren 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin (MİDDER) yönetimi, Kaymakam Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret etti.

MİDDER’den Kaymakam Çiçek’e ziyaret
 Yatağan ilçesinde kurulma çalışmaları süren ve kurucu başkanı olarak Erbil Şener’in atandığı 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin Yatağan Şubesi, Kaymakam Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Şener ve beraberindeki dernek üyelerini karşılayan Çiçek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından devletin yürüttüğü mücadeleyi desteklemek için kurulan derneğin önemine vurgu yaptı.

Çiçek, Yatağan’da MİDDER’in şubesinin açılması için yürütülen çalışmalara öncülük eden başta kurucu başkan Erbil Şener ve ekibi kutlayarak, “15 Temmuz ruhunun bu dernek ile yaşayacağını düşünüyorum. 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın karşısında duran demokrasi sevdalılarının 15 Temmuz Destanının gelecek nesillere aktarılması bu dernek vasıtasıyla daha verimli olacaktır. Derneğinizin bütün faaliyetlerinde yanınızda olacağım” diye konuştu.

FETÖ’nün dış mihraklardan aldığı destekle kalkıştığı darbenin milli birlik ve beraberlik sayesinde bertaraf edildiğini kaydeden Çiçek, “15 Temmuz, Avrupa’nın ve NATO’nun Türkiye’yi işgal planıydı. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi milletimiz 15 Temnuz’da da ülkemizi işgalcilerden korudu. Bu mücadele sırasında şehit düşenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Şener ise, halkın seçtiği bir yönetimin devletin silahlı kuvvetlerine sızmış hainlerce devrilmesinin demokratik olmadığını kaydederek, “Bundan sonra Allah nasip ederse devletimize hizmet zamanıdır. Bundan sonra sahada olma, 15 Temmuzların, hain işgal girişimlerinin bir daha yaşanmaması için birlik ve beraber olma zamanıdır” diye konuştu.

Şener, destek ve katkılarından dolayı Kaymakam Çiçek’e plaket sundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER