Milas-Akbelen ormanları sabah erken saatlerde kesilmeye başlandı

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, İkizköy’e gelerek, Akbelen Ormanı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimine karşı direnen İkizköylülere ve orada bulunan vatandaşlara destek oldu. Özcan, “Orman yoksa su yok, su yoksa canlı yok, ağaç yoksa hayat yok.” diyerek sitemini dile getirdi.

Milas-Akbelen ormanları sabah erken saatlerde kesilmeye başlandı

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, İkizköy’e gelerek, Akbelen Ormanı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimine karşı direnen İkizköylülere ve orada bulunan vatandaşlara destek oldu.

Özcan, burada yaptığı konuşmada, “İkizköy Mahallesi; Milas Yeniköy Termik Santraline çok yakın mahalledir. Bu mahallenin çevresi kızılçam başta olmak üzere çek genç ormanlarla kaplıdır. Uzun zamandan beri köylüler çok tedirgindi. Bu ormanların kesilip altından linyit kömürü çıkarma çalışmaları olduğunu biliyorlardı. Milas Orman İşletme Müdürlüğü geçen yıl burada kesilecek ormanları numara vermişlerdi. O zaman köylülerimizle birlikte ormanın kesilmemesi için mücadele vermiştik. Hatta köylülerin kendi özel mülkiyetlerini çok ucuz fiyattan istimlak etmek için çalışılmıştı” diye konuştu.

Özcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bugün sabah çok erken saatlerde Orman İşletme Müdürlüğü işçileri bu bölgeye giderek 30 civarındaki ağacı maalesef kesmişler. Bölgeye gittiğimde üzüntülü köylülerimizin içler acısı durumu beni çok derinden üzdü. Başından beri verdiğimiz destek bundan sonra artarak devam edecek, ben de o yörenin bir çocuğu ve Muğla Milletvekili olarak İkizköy köylülerimizin hep yanında olacağım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68