banner80

“Milas çevre yolu bir an önce yapılmalıdır”

Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Milas çevre yolu bir an önce yapılmalı ya da ıslah edilmelidir” dedi.

“Milas çevre yolu bir an önce yapılmalıdır”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas’a bir an önce çevre yolu yapılması gerektiğini söyledi.

Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “1980’li yıllarda yapıldığını tahmin ettiğimiz bu yol, daha önce küçük ve sakin bir şehir olan Milas’ın çevresindeyken, bugün şehrin içinde kalmıştır.

Yoğun yapılaşma ve nüfus artışı ile bugün için kentte yaşayanların sağlığını tehdit eder hale gelmiştir” dedi.

Milletvekili Özcan, “Bugün için Bodrum ilçemiz ile Güllük Liman bağlantılı olan Milas çevre yolu yoğun araç trafiğinin yarattığı birçok tehlike ile karşı karşıya bulunmaktadır. Aslında bu yol çevre yolu olmaktan çıkmış ve şehrin içinde kalan bir yol olmuştur. Yol üzerinde Kırcağız-Balçık-Menteş ve Sanayi olmak üzere dört kavşak bulunduğunu ve kavşakların yoğun araç trafiğini kaldıramadığını ve özellikle Güllük limanına maden taşıyan tır ve kamyonların çok büyük tehlike oluşturuyor” diye konuştu.

Milletvekili Özcan, Daha önce bu yolun yapımı ile ilgili olarak konuyu gündeme getirdiğini, 2020 yılında Milas’ın İzmir yönünden girişinden otogara kadar olan bölümün (300-500 m) yapıldığını ve bırakıldığını geri kalan bölümün bir an önce yapılmasını ve ıslah edilmesini istediğini, TBMM’de verdiği soru önergesi ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına bir defa daha sorduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68