Milas çevre yolu, turizm sezonu sonunda başlayacak

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın cevaplaması istemiyle sunduğu soru önergesiyle ilgili olarak, “Soru önergeme verilen cevaba göre, Milas çevre yolu inşaatı, turizm sezonu sonunda başlanacağını göstermektedir” dedi.

Milas çevre yolu, turizm sezonu sonunda başlayacak

Milletvekili Özcan yaptığı açıklamada “Bugünkü Milas çevre yolu 1980’li yılların başında yapılmıştır. Bu yol aynı zamanda Bodrum-İzmir bağlantısını sağlayan yoldur. Hem Milas’ın nüfusu, hem bölgenin nüfusu, hem de son yıllarda bölgede turizm hareketliliğinin artması ile birlikte bu yol yükü kaldıramaz hale gelmiştir” dedi.

Bu yolun yükünü artıran en önemli nedenlerden birinin de Güllük Limanına maden taşıyan büyük tonajlı kamyon ve tırlar olduğunu söyleyen Milletvekili Özcan, “Artık bu yoğunluğu taşıyamayan çevre yolu bir an önce yapılmalıdır” dedi.

Özcan, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına verdiğim soru önergesine verilen yanıtta umut verici ve sevindirici bir gelişme oldu ve yolun turizm sezonu sonunda yani sonbaharda başlanacağı ifade edilmektedir. Bu durumdan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68