banner80

“Milaslı zehir solumaya devam edecek mi?”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, başta iktidarın Muğla milletvekillerine çağrıda bulunarak, Milas’a doğalgaz getirilmesi için birlikte çalışılması gerektiğini belirtti.

“Milaslı zehir solumaya devam edecek mi?”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, kış aylarında daha da artan Milas’taki hava kirliliğini ve Milas’ın doğalgaz sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Milas’ta ısınma amaçlı olarak sobalar ekim ayından mayıs aylarına kadar yaklaşık 6-7 ay yanmakta ve yakıt olarak genelde ucuz olması nedeniyle düşük kalorili linyit kömürü kullanılmaktadır” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı son yıllarda Milas Atapark’a bir ölçüm cihazı koymakta ve Milas’ın hava değerlerini ölçmekte diyen Milletvekili Özcan; “Maalesef ki bu değerler açıklamamaktadır. Herkes çok iyi bilmektedir ki bu hava değerleri insan yaşamına tehlikeli boyuttadır. Milas’ın kış aylarındaki hava kirliliği ve doğalgaz getirilmesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bir soru önergesi vererek konuyu sorduk. Hava kirliliğinin tehlikeli boyutta olmasından dolayı uzunca bir zamandan beri Milas’a doğalgaz getirilmesiyle ilgili olarak yerel yöneticilerimiz ve biz siyasiler merkezi hükümet nezdinde girişimlerde bulunmaktadır. Bu girişimlerde hiçbir zaman Milas’a doğalgaz verilmeyecek veya gelmeyecek diye bir söylem duyulmamıştır ya da bulunulmamıştır.

Milas’a doğal getirilmesiyle ilgili olarak 12 Şubat 2020 tarihinde bizzat Enerji Bakan yardımcısı ile görüştük ve olumsuz bir tablonun olmadığını hatta bu konuda çalışıldığını öğrendikten sonra bir Milaslı olarak memnun ve mutlu olduk” dedi.

Muğla Milletvekili Suat Özcan; Ancak bu iş böyle mutlu olmakla sevinmekle olmuyor. Yetkililer ya da iktidar sahipleri Milas’a acilen doğalgaz getirmelidir. Eğer getirmemekte direnilir ya da ısrar ederlerse bunun adı “75 bin Milaslıyı ölüme terk etmek” demektir. Tüm görevlileri, başta iktidarın Muğla milletvekillerine buradan çağrı yapıyorum, bir an önce bu konuyu el ele vererek çözelim” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

Ben size olacakları söyleyeyim.Kazı başlar adım başı tarihi eser çıkar müzenin incelemesi beklenir ve çalışmalar aylarca sürer

SIRADAKİ HABER

banner68