Milas’ta 4 işçi göçük altında kaldı

Milas ilçesinde, feldspat madeni çıkarılan ocakta göçük meydana geldi, 4 işçi enkaz altında kaldı. İşçilerden 1'i ağır yaralı olarak kurtarılırken, 3'ünü kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

Milas’ta 4 işçi göçük altında kaldı

Sarıkaya Mahallesi ile Labranda Antik Kenti arasındaki bölgede yer alan Yumrutaş mevkisindeki feldspat madeninde göçük oldu. 4 işçi, göçük altında kaldı. Maden ocağındaki çalışanların Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarıyla, olay yerine sağlık, itfaiye, jandarma, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan çalışmada, işçilerden 1'i ağır yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Göçük altında kalan 3 işçiyi kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Dev kaya kütlelerinin altında iş makinelerinin de kaldığı görüldü.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yayınlayan Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, “Zemin yumuşak ve gevşek olduğu için, yeni göçük tehlikesi de olduğundan, göçük altındaki işçilere ulaşmasının uzun sürebileceği değerlendiriliyor. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Göçük altındaki işçilerimize de sağ olarak ulaşmayı dilerken, meydana gelen kaza nedeniyle tüm maden işçilerine geçmiş olsun diyor, konuyla ilgili soruşturmanın takipçisi olacağımızı belirtiyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER