Millet Bahçes’inin ihalesi yenileniyor!

Yatağan ilçesine yapılacak Millet Bahçesi’nin aralık ayında yapılan ihalesinin itirazlar üzerine iptal edilmesine üzerine mart ayında yeniden yapılmasına karar verildi. İhalenin detayları ve şartları ise, Basın İlan Kurumu’nun www.ilan.gov.tr adresinde yayınlandı.

Millet Bahçes’inin ihalesi yenileniyor!

Muğla’da ilk olarak Yatağan ilçesine yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi 23 Aralık 2020 tarihinde yapılmış, yapılan itirazlar sonucunda ihale iptal edilmişti. İptalin ardından yeniden ihale sürecine giren Yatağan Millet Bahçesi’nin yapımı işinin ihale ilanı, Basın İlan Kurumu’nun www.ilan.gov.tr adresinde yayınlandı.

İlanda, Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılacak Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine ait sosyal donatılar inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesinin 4 Mart 2021 tarihinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) toplantı salonunda yapılacağı belirtildi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yaklaşık 32 bin metrekare alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesinin ardından yerin yüklenici firmaya teslim edilmesiyle, işin 300 takvim gününde tamamlanacağını söyledi.

Yatağan’a yakışan hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Toksöz, “Millet bahçelerimiz, yapılmaya başlanıldığı günden bu yana milletimiz tarafından karşılık bulmuş ve büyük rağbet gören projelerin başında gelmiştir. İçinde; millet kıraathanesi, kütüphane, kafeterya, mescitler, personel dinlenme odaları, satış ofisi, yürüyüş parkurları, kamelyalar, çocuk ve yetişkin oyun alanları, şifalı bitkiler bahçesi, süs havuzları, tema bahçeleri ve yaya köprüsü ile birlikte güvenlik kamerasıyla hizmet verecek. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere, emeği geçenlere hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İhalenin detaylarına, https://www.ilan.gov.tr/ilan/738605/ihale-duyurulari/yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri/millet-bahcesi-insaati-ile-altyapi-ve-cevre-duzenleme-isi-yaptirilacak?fbclid=IwAR1BnyfWhFblBZ-R5s13gT-W3AoLKMhwlQ8q9Hfh7n5dBv2r8b7Nx3uSHgE adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68