MİLLETVEKİLİ PROF. DR. DEMİR, GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİ PROF. DR. DEMİR, GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİ PROF. DR. DEMİR, GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, İlçe Başkanı Kamil Genek, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Belediye Meclis Üyesi Tarcan Oğuz, dün öğle saatlerinde gazetemizi ziyaret ettiler.

 Geçtiğimiz Salı günü akşamı Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda da İldeki partili yöneticilerle bir toplantı yapıp, seçim sonrası siyasi gelişmeleri değerlendiren ve yerel seçim hazırlarına başlayan heyetin içinde olan CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir; gazetemizi ziyareti sırasında da Meclis çalışmaları, halkın ekonomik sıkıntıları, işsizlik, Suriye politikaları ve Doğu'daki terörle ilgili görüşlerini anlattı.

Nurettin Demir şöyle dedi: “Salı günü, seçim sonrası durumu değerlendirdik. Milletvekili seçilen iki arkadaşımız hâlâ hapiste ve Meclis'e gelip yemin edemediler. Hukuk, bizim gibi düşünen insanlara farklı uygulanıyor. Er geç adalet yerini bulacak ve çarpıklıklar düzelecek, ama biraz süre geçmesi, insanlarımızın bazı gerçekleri yaşayarak görmeleri gerekiyor. Seçimde çok önemli ve bilhassa yoksul halkımız için, şimdiye kadar kimsenin düşünmediği yenilikler ve haklar vardı. Ya biz yeterince anlatamadık, ya da halkımız anlayamadı, istediğimiz ve beklediğimiz oranda oyu alamadık.

Seçimde yerel basın olarak sizler çok önemli görevler yaptınız. Tarafsız ve doğru haberleriniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Keşke yaygın medyada da bunu görebilseydik, ama maalesef göremiyoruz. Yerel basının beklentilerini ve isteklerini biliyorum. Meclis'te bunların gerçekleşmesi için elimden geleni yapacağımdan emin olunuz. Ben Yatağan'a her geldiğimde, sizlere uğramaktan büyük keyif alıyorum” dedi.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Ferit Topaloğlu da; “Yerel basının içinden biri olarak, bu övgülü sözleri siz değerli Milletvekilimizin bizzat ağzından duymak çok güzel. Bu bize çalışma azmi veriyor. Bizler kendimize bir yol haritası çizdik ve aynı disiplinle devam ediyoruz. İşimizi ciddi, tarafsız ve iyi yapıyor olmalıyız ki, kimseyle bir sorun yaşamıyoruz. Bu nazik ziyaretiniz için hepinize çok teşekkür ediyor, siyasî çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra beraberce toplu fotoğraf çektiren heyet, bir saat kadar sonra gazetemizden ayrıldılar.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68