Milletvekili Üstündağ: “AK Parti dönemi bitmiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Üstündağ, burada yaptığı konuşmada, “AK Parti dönemi bitmiştir. Bu dönemin bittiğini, sadece biz söylemiyoruz, kendileri de söylüyorlar. Kendilerinin mağdur pozisyondan zalim pozisyonuna geldiğini kendi ağızlarıyla söylüyorlar” dedi.

Milletvekili Üstündağ: “AK Parti dönemi bitmiştir”
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, 1 Kasım’da yapılacak Genel Seçimler öncesinde çalışmalar kapsamında Yatağan’a geldi. Üstündağ, Yatağan programı sırasında öncelikle partisinin İlçe Başkanlığı’nı, ardından ise pazarı ziyaret etti.

Üstündağ’ı, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer karşıladı.

Parti binasında partililere hitaben konuşan Üstündağ, 1 Kasım seçimlerinin, dayatma seçimi olduğunu ve seçimin Türkiye’ye veballer getirebileceği ihtimali nedeniyle seçimin yapılmasını aslında istemediklerini söyledi.

Ankara’daki patlamanın arkasında yatanları CHP iktidarında tek tek ortaya çıkaracaklarını ifade eden Üstündağ, patlamada hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifa dileyerek, “Gezdiğimiz, gördüğümüz yerlerdeki izlenimimize göre, AK Parti dönemi bitmiştir. Bu dönemin bittiğini, sadece biz söylemiyoruz, kendileri de söylüyorlar. Kendilerinin mağdur pozisyondan zalim pozisyonuna geldiğini kendi ağızlarıyla söylüyorlar. Demokrasiyi bu kadar ortadan kaldıran ve despotça yönetim tarzı sergileyen bir yönetim, Türkiye’de şimdiye kadar görülmedi. Her konuşanı içeri atmaya çalıştılar. Tamamen kendi veballeri ve ikballeri doğrultusunda gidiyorlar. Bunun da yansımalarını her yerde görüyoruz. Bu yüzden biz de ‘Önce Türkiye’ dedik” şeklinde konuştu.

Üstündağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bundan sonra Türkiye’deki asıl sorun, acaba kaybettikleri iktidarı kendi elleriyle verecekler mi, yoksa yine algı operasyonları ve kendi oluşturdukları o gladio gücüyle direnmeye mi devam edecekler. 1 Kasım’dan sonraki asıl sorun bu olacaktır. Kaçacaklar mı yoksa, direnecekler mi. Bu noktada, şimdiye kadar AK Parti’ye samimiyetle destek vermiş bütün yurttaşlarımızın desteğini istiyoruz. Hep birlikte bu ülkeyi düze çıkaralım. Yeni bir demokrasi anlayışıyla, katılımcı, uzlaşan, paylaşan, üreten bir Türkiye’yi  her beraber yaratalım diyoruz. Herkesin desteğini istiyoruz. Bu anlamda, Türkiye’ye, Muğla’ya ve Yatağan’a güveniyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68