Milletvekili, Varol Çakmak’ı İşaret Etti

MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka ve partinin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gazetemizi ziyaret eden MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan 2014 yerel seçimlerinden, Suriye meselesine kadar pek çok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yatağan MHP’nin 2014 Yerel Seçimleri öncesi başkan adayının hazır olduğunu dile getiren Erdoğan; “bazı yasal prosedürler nedeniyle resmi açıklama beklemede” dedi.

Milletvekili, Varol Çakmak’ı İşaret Etti
 Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan dün gerçekleştirdiği Yatağan ziyareti sırasında gazetemize açıklamalarda bulundu.

MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka ve partinin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, oda ve dernek yönetimleri ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Erdoğan gazetemize yaptığı açıklamada Türkiye’yi yakından ilgilendiren Suriye meselesinin yanı sıra 2014 Yerel seçimleri ve Büyükşehir Yasası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MHP’nin 2014 Yerel Seçimleri öncesi Muğla ve civarında yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldığımız Muğla Milletvekili Erdoğan; “Partimizin Genel Merkezi 2014 Yerel Seçimleri’ne çok önem veriyor. Bu kapsamda Muğla’da da itinayla yürütülen çalışmalarımız mevcut. Partimizin 2014 Yerel Seçimleri’nde çok iddialı olduğunu belirtmek istiyorum. Mutabakat sağlanan bölgelerde adaylarımızı şimdiden açıkladık ve çalışmalarımıza hızla başladık. Yatağan’daki yürütülen çalışmalarımız da itinayla devam ediyor. Yatağan adayımız büyük ihtimalle netlik kazandı” ifadelerini kullanırken, Yatağan MHP’de yaşanan gelişmeler hakkında konuşan İlçe Başkanı Servet Göka; “ortada dolaşan bazı söylentiler var. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalınması normal. Ancak sayın Milletvekilimizin de söylediği gibi MHP Yatağan’ın adayı şu anda hazır. Ancak kamu görevlilerinin adaylıkları için belli bir yasal prosedür var. Bu nedenle şu ana kadar resmi açıklama yapılamadı” ifadelerini kullanarak, MHP’den Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen eğitimci Varol Çakmak’ı işaret etmiş oldu.

Ayrıca Yatağan’da belediye hizmetlerinin aksadığını da iddia eden Servet Göka’nın; “Yatağan’a hizmet için belediyeyi almamız şart. Geçen sürede Yatağan’a bir çivi dahi çakılmadı. Bu durum Yatağan’a zaman kaybettiriyor. MHP’nin kazanmış olduğu belediyeler bilinmekte ve görülmektedir. Bu belediyeler kısa sürede büyük ilerleme kaydetti. Yatağan’ı da bu hizmet kervanına katmak istiyoruz. Ayrıca iktidar partisi temsilcilerinin Yatağan için hiçbir girişimde bulunmamaları da dikkat çekici bir unsur. Yatağan bu iktidarın nimetlerinden faydalanamadı. İktidarımız zamanında Yatağan’ın kanalizasyon sorununu çözdük. İktidar partisinin Yatağan temsilcilerinden istediğimiz de bu. Halkımızın desteğiyle Yatağan’da belediye başkanlığı seçimlerini alıp, ilçemizi hasret kaldığı hizmet akışıyla buluşturmak istiyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

Erdoğan; “İzlenen Politika Yanlış”

Ayrıca Gazetemize gerçekleştirilen ziyaret sırasında yerel konuların yanı sıra ulusal konularda değerlendirildi.

Türkiye’nin Suriye meselesinde yürüttüğü politikanın yanlış olduğunu iddia eden MHP Muğla Milletvekili Erdoğan; “Hükümete ‘komşularla sıfır sorun” parolasıyla gelen AK Parti zamanında bütün komşularımızla aramız açıldı. Bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması için ön ayak olması gereken AKP hükümeti dış güçlerin oyunlarına alet olma yolunda. Herhangi bir durumda komşularımıza müdahalede bulunabileceğine dair açıklamalar geliyor. Amerika ve Avrupa ile bir olup onların çıkarları doğrultusunda hareket etmek bölgede öncü güç olması gereken Türkiye’yi hem siyasal hem de ekonomik olarak zarara uğratır” dedi ve Büyükşehir Yasası’yla birlikte özellikle köylerde yaşayan vatandaşların mağdur duruma düşebileceğini belirterek; “Yasa ilk çıktığı günden bu yana köylerdeki vatandaşlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Bir yandan da yasal mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu konuda bazı çalışmalar mevcut. Büyükşehir Yasası ile ilgili sürdürülen görüşmeler Ağustos ayının ardından sonuçlanabilir” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuşçu
kuşçu - 6 yıl Önce

turgut'a benzemesin sonra... ona göre seçim yapın...

SIRADAKİ HABER