‘Milli Eğitim Müdürlüğü Sadece Eğitimle İlgilenmeli’

Cumhuriyet Ortaokulu Okul Müdürü Yusuf Benli ve Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Girgin ile okul aile birliği yöneticileri dün Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret ederek, eğitime yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim ederlerken, ziyaret sırasında konuşan Kaymakam Tanrıseven, Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son zamanlarda planlı bir çalışma içine girdiğini belirterek; “Milli Eğitim Müdürlüğümüz sadece eğitimle ilgilenmeli. Bunu son zamanlarda çok iyi bir şekilde yakaladık ve bu da başarıları beraberinde getiriyor” dedi.

‘Milli Eğitim Müdürlüğü Sadece Eğitimle İlgilenmeli’
 Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven dün makamında Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal’ın yanı sıra; Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Yusuf Benli, Cumhuriyet Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Girgin ve okul aile birliği yöneticilerini misafir etti. 
Ziyaretin amacını; “Sayın Kaymakamımız eğitime büyük önem veriyor. Bu nedenle kendisine teşekkür etmek istedik” ifadeleriyle açıklayan Okul Müdürü Yusuf Benli, Cumhuriyet Ortaokulu’nun bu yıl ki faaliyetleri hakkında da bilgi vererek; “elde ettiğimiz başarılarda okul aile birliğimizin rolü de çok fazla. Çünkü okul yönetimimiz, okul aile birliğimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz arasında gözle görülür bir bütünlük var. Tam bu noktada Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün yanı sıra Sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven’e de teşekkürü borç biliyoruz” şeklinde konuşurken, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in; “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bağlı okullar sadece eğitimle ilgilenmeli” ibarelerine vurgu yapması dikkat çekti. 
Sözlerini; “4+4+4 Eğitim Sistemi’ne geçilmesinin ardından Cumhuriyet Ortaokulu büyük bir öğrenci potansiyeline sahip olmasına rağmen süreci başarıyla atlattı. Bütün okullarımız bu konuda üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Bizlere düşen görev başka konularla ilgilenmeden öğrencilerimizin eğitim seviyesini yükseltmek için çalışmaktır. Buna sosyal projelerle öğrencilerimize katkı sağlanması da dahil. Bu yönde hareket ettiğimiz taktirde onlara daha fazla katkı sağlayabileceğimizi düşünüyorum” ifadeleriyle sürdüren Kaymakam Tanrıseven, daha sonra Cumhuriyet Ortaokulu adına Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal tarafından kendisine sunulan teşekkür plaketini kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER